Bitfinex Giriş Nasıl Yapılır? Bitfinex Giriş Yap

Bitfinex, önde gelen kripto para borsalarından biridir


Bitfinex, önde gelen kripto para borsalarından biridir. Ana şirketi iFinex Inc, Hong Kong’da yerleşiktir ve İngiliz Virgin Adaları’na kayıtlıdır.

Kripto para alışverişi için tasarlanmış platform olan Bitfinex’e giriş yapmak için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekir. Bitfinex’te hesap açma işlemi oldukça basittir. Sadece bir e-posta adresi kullanarak Bitfinex’te bir hesaba kaydolmak mümkündür. Nasıl hesap oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Bitfinex platformuna kaydolmak için resmi web sitesine gitmeniz yeterlidir. Bitfinex.com sitesi Türkçe hizmet vermektedir. Ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Kaydol” sekmesine tıklamak, bir hesap oluşturmanıza olanak tanır. Kullanıcı adı, E-posta ve Parola girmeniz istenecektir. Parolanız, hem büyük hem de küçük harf, bir sayı ve bir özel karakter olmak üzere en az 8 haneli olmalıdır.

İkamet edilen ülkeyi seçin.

“Kaydolarak, başka hiçbir yerde kullanılmayan güçlü ve benzersiz bir şifre oluşturduğumu onaylıyorum ve şartlar ve koşullar ile istenmeyen posta önleme politikasını kabul ediyorum” notunun altında “Kaydol” butonuna tıklayın.

Bu adım doğrulandıktan sonra, hesabınızı doğrulamanıza izin verecek bir e-posta alacaksınız. Birkaç dakika geçmesine rağmen e-postayı hala almadıysanız, spam’inizi kontrol etmeyi deneyin. Bağlantı içeren onay e-postasını tıkladığınızda hesabınız aktif hale gelecektir. Tebrikler, hesabınız doğrulandı!

Bitfinex Giriş Yap

Bitfinex platformuna giriş yapmak için Giriş Yap’a tıklayın ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Ticarete başlamadan önce yapılacak ilk şey, iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirerek hesabınızı güvence altına almaktır. Ayrıca, Bitfinex hesabınızı doğrulayana kadar çoğu özellik kullanılamayacaktır. Borsada itibari para yatırmak veya çekmek isteyen kullanıcılar için kimlik doğrulaması gereklidir. Para çekme işlemini hızlandırmak için kimlik doğrulaması da gereklidir.

Kullanıcının bireysel ya da kurumsal bir hesabı olmasına bağlı olarak, kişisel bilgiler, kimlik doğrulaması ve ikametgah kanıtının yanı sıra banka ekstresi veya kullanıcı tarafından sağlanan belgelerin meşruluğunu onaylayan imzalı bir beyan gibi ek belgeler istenebilir. Doğrulama süresi, koşullara bağlı olarak en fazla iki hafta sürebilir.

Bitfinex, ticaret için hem Android hem de iOS uygulamalarına sahiptir. Mobil uygulamaları, hareket halindeyken işlem yapmanızı sağlayan Bitfinex platformunun tam işlevselliğine sahiptir. Uygulamalarını Google Play Store ve iTunes Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.