Bithumb Yeni Dönemde 6.000 Mağazaya Hizmet Verebilir

Güney Koreli kripto para borsası devi Bithumb, yeni dönemde 6.000 ve üzerinde sayıda mağazada Bitcoin ile ödeme seçenekleri eklenmesi için harekete geçti

Bithumb nedir

Güney Koreli kripto para borsası devi Bithumb, yeni dönemde 6.000 ve üzerinde sayıda mağazada Bitcoin ile ödeme seçenekleri eklenmesi için harekete geçti. Son dönemde Asya ülkelerinde yaşanan kripto para karşıtı siyasiler ve yasalar dolayısı ile Bithumb ve diğer kripto para borsaları zor durumda kalırken, Güney Kore ve dışında olan ülkelerde Bithumb tarafından birçok mağazada Bitcoin ile ödeme desteği sağlanacak.

Eğer planlar işlediği gibi ilerler ise Bithumb yetkilileri tarafından mağazalarda tıpkı kredi kartı ve banka kartı ile POS cihazından ödeme yapıldığına benzer şekilde dileyen müşteriler ”Bitcoin” ile ödeme yapabilecekler. Sistem ise çok rahat ve kolay bir şekilde hızlıca işleyecek, tıpkı kredi kartı ile ödeme yapar gibi Bitcoin sahibi kişiler ödemelerini BTC ile yapmak istediklerini satış temsilcisine veya mağaza yöneticisine iletebilecekler.

Güney Koreliler Karardan Memnun

Güney Korelilerin ise alınan karardan memnun oldukları iddia edildi. Bir süre sonra Güney Kore’nin her sektördeki dev mağazalarında Bitcoin ile ödeme şansı sunulacak olurken, bazı mağazaların ise Bitcoin ile ödeme yöntemini kabul edip etmeyecek oldukları meçhul.