Bitfinex: Petro’yu Desteklemeyeceğiz

Dünyanın piyasa hacmi olarak en büyük borsası olarak tanınan kripto para borsası Bitfinex’ten yapılan açıklamada Venezuela tarafından üretimi yapılan yerli kripto para birimi olarak tanıtılan Petro‘ya destek vermeyecek olduklarını ve arkasında durmayacaklarını açıkladı. Bitfinex yetkilileri tarafından alınan...


Dünyanın piyasa hacmi olarak en büyük borsası olarak tanınan kripto para borsası Bitfinex’ten yapılan açıklamada Venezuela tarafından üretimi yapılan yerli kripto para birimi olarak tanıtılan Petro‘ya destek vermeyecek olduklarını ve arkasında durmayacaklarını açıkladı. Bitfinex yetkilileri tarafından alınan bu kararın arkasında ABD bulunurken, başta Avrupa olmak üzere ABD ile birlikte Venezuela’ya çok fazla yaptırım uygulanıyor.

ABD’nin yaptırım cennetine çevirdiği ülkenin geleceği ile ilgili şimdiden kaos hakim olmasına rağmen, Petro ile birlikte bir yerlere varabilecek olduğunu düşünen eski mesleği dolmuş sürücülüğü olan şimdilerde ülkenin lideri Nicolas Maduro’nun Petro’sunun başarılı olmasının ise bu yaptırımlar devam ettiği sürece imkansız olduğu düşünülüyor.

Platforma Ekleme Yapmayacaklar

Bitfinex, platform üzerinden hiçbir şekilde kendilerinin Petro’yu ekleme, para yatırma ve para çekme işlemlerine izin vermeyecek olduklarına değinerek Petro ile ilgili hiçbir işlemi gerek ABD içerisinde, gerek ise ABD dışında kabul etmeyecek olduklarını açıkladılar. Petro ile ilgili olarak bir süreden beridir ABD Hazine Bakanlığı‘na Trump tarafından verilen tam yetki sonrasında tüm dünyada kullanılamayacak hale getirilecek olduğu iddia ediliyordu.