Kripto Para

Blockchain Economy Summit: Cal Evans’ın Konuşmasından Satırbaşları

  • Kripto para birimleri olmasaydı Blockchain’i konulşamazdık  Altın kullanıldığı günlerden beri ilk kez böylesine bir uygulama söz konusu. Artık para için bankalara ihtiyacınız yok. Kripto paralar, fonların kontrolünü yeniden insanların eline veriyor ve bizi zamanda biraz geri götürmüş gibi oluyor. Evans konuşmasında ICO’lara da değindi.

Blockchain kripto paralarda nasıl kullanılıyor

  • Biri çıkıp size Blockchain her şeyin çözümü derse bilin ki yalan söylüyor. Blockchain tüm sektörlerde şeffaflığın açıklığın simgesidir.
  • Bence blockchain’in Oracle ile hızlı bir şekilde eşleşmesinde bir sıkıntı var bu yüzden daha iyi bir teknolojinin olması gerekiyor. Oracle’ın nesnelerin interneti teknolojisi buna çok iyi bir örnek. Blockchain ve ML konusunda Oracle’ın yapay zekayla kullanılması tamamen farklı. Yapay zekanın kendisi Oracle’ı dönüşüyor ve işlediği bilginin doğru olup olmadığına bakıyor.

Evans Blockchain’in sektörler arası etkin kullanımının hukuk kuruluşları için zorlukları nedir sorusuna ise şu cevabı verdi:

  • Yapay zeka nasıl olacak makine öğrenmesi nasıl olacak bu sorular devam ediyor Big data geldi Blockchain geldi bu büyük teknolojiler farklı sektörlere dağılıyor. Sınırlı bütçeli şirketlerin bu teknolojilere yatırım yapması biraz sıkıntılı olabilir. Blockchain henüz tam olarak bilinmiyor. Pek çok konferansta şirketler Blockchain hakkında konuşmak istiyor ama söz kripto paralara gelmeye başlayınca herkes geriliyor.

Yorum Yap