Blockchain, Milyar Dolarlık Oyun Sektörünü Yok Edebilir!

Dünya genelinde her yıl oyun ve oyun içi ek geliştirme paketleri satışından 100 milyar dolara yakın gelir elde ediliyor


Dünya genelinde her yıl oyun ve oyun içi ek geliştirme paketleri satışından 100 milyar dolara yakın gelir elde ediliyor. Tamamen sanal dünyada gerçekleşen bu devasa alışverişlerin her geçen gün arttığı da bir gerçek.

World of Warcraft ve Knight Online gibi oyunlarla başlayan oyun içi silah, altın ve benzeri nesnelerin satışıyla para kazanma furyası halen daha devam ediyor. Ancak blockchain teknolojisi hayatın hemen her alanında köklü değişimlerin kapısını aralamakla yetinmeyip milyar dolarlık oyun sektörü için kaçınılmaz sonun tetikleyicisi olabilir.

BitGuild ile oyunlar blockchain üzerine inşa edilecek!

Kendisi de sıkı bir oyuncu olan Jared Psigoda, temellerini yeni attığı BitGuild şirketinin CEO’su konumunda. Hayata geçirdiği proje ile oyun sektörünü derinden sarsmaya ve dinamiklerini değiştirmeye hazırlanan Psigoda, oyuncuların blockchain ağı üzerinden güvenle oyun içi alışveriş yapabilmelerini sağlamanın peşinde.

Psigoda, BitGuild’in kuruluş hikayesini ise şu sözlerle anlatıyor:

2007’de World of Warcraft inanılmaz büyüdü ve oyun içi nesne alışverişi popüler hale gelmeye başladı. Birçok kişi altın ve silah alarak karakterlerine güç katmaya başlamıştı. Ben de Çin’de seyahat ederken sanal nesnelerin satışını gerçekleştirmeye karar verdim.

Buna göre BitGuild ağına dahil olan oyun yapımcıları, satışı gerçekleştirilen oyun içi tüm nesneleri blockchain ağı üzerinde saklayabilecek. Bu da ödeme alıp göndermekten tutun, ticaretin çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesini mümkün kılacak.