Rusya’da Kripto Paralar Yayılıyor

Rusya yeni dönemde kripto paraların yasallaştırılmasına hazırlanacak

Rusya Devlet Başkanı

Rusya yeni dönemde kripto paraların yasallaştırılmasına hazırlanacak. Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından verilen talimata göre ülkede tüm kripto paraların yasal hale getirilmesi ve ülkede aktif olarak yasal engeller olmadan Ruslar tarafından kullanılması sağlanacak.

Bu adım ile birlikte dünyanın kripto paraları ilk yasalaştıran ülkesi adımında ilerleyen Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, yeni dönemde bu adım ile beraber ciddi yenilikleri ve özgürlükleri beraberinde getirmesi bekleniyor. Bazı Rus vatandaşları kripto paraların ülkede yasal hale gelmesine ise tepki gösteriyor.

Yeni Sorunlar Atılacak

Rusya’da aktif olarak kötü ve zorlu yaşam koşulları dolayısı ile gasp, cinayet ve benzeri olaylar sık sık yaşanıyor. Ülkede yaşanan bu durumların kripto paralar ile birlikte daha fazla yaşanması tahmin ediliyor. Rus vatandaşlarının kripto paralara ilgisinin ise az olduğu, bu konuda başta kara para aklama ve vergi kaçırma gibi olaylar için kullanıldığı düşünülürken, normal sıradan ekonomiye sahip olan vatandaşların kripto paralara sıcak bakmadıkları biliniyor. Moskova‘da yaşayanların ise kripto paralar ile ilgili bilgisinin fazla olduğu belirtilmekte.