Ethereum’un Pazar Hacmi Bitcoin’i Sollayacak!

Evet, haberin başlığında kullanılan ibare ilk bakışta fazla iddialı gibi gelebilir

ethereum fiyatı yorum

Evet, haberin başlığında kullanılan ibare ilk bakışta fazla iddialı gibi gelebilir. Ancak yurtdışı menşeli fiyat karşılaştırma sitesi Finder.com’un anketine katılan finansal teknoloji liderleri, 2018’in Ethereum için önemli bir yıl olacağını düşünüyor.

12 adet kripto para birimi listede

Site tarafından gerçekleştirilen anket kapsamında dünyanın dört bir yanından dokuz finansal teknoloji (Fintech) liderinden tam 12 kripto para birimini analiz etmeleri istendi. Bu para birimlerinin arasında Bitcoin’e ek olarak pazar hacmi olarak en büyük altcoinler de vardı. Bitcoin Cash, Cardano, dogecoin, Ethereum, EOS, IOTA, Litecoin, Monero, NEO, Ripple ve Stellar listeye dahil oldu.

Uzmanlar bu para birimlerinin 2018 yılı sonundaki toplam pazar hacmini, tek bir altcoinin fiyatını ve diğer performans faktörlerini analiz etti.

Dikkat edilmesi gereken altcoinler açıklandı!

Ankete katılan 9 uzman, Ethereum ve Stellar‘ı 2018 yılı içinde dikkatle takip edilmesi gereken en önemli iki kripto para birimi ilan etti. Hatta Ethereum’un pazar hacminin hızla büyüyerek Bitcoin’i sollayacağı da tahminler arasında yer aldı.

Bitcoin yıl sonu 30 bin dolar!

31 Aralık 2018 tarihi için fiyat tahmininde bulunan uzmanlar, Bitcoin’in yıl sonunda 30 bin dolar bandına ulaşacağını öne sürdü. Ethereum’un birim fiyatı ise 2,550 dolar olarak tahmin edildi.

Ethereum geçtiğimiz gece 885.43 dolardan işlem görüyordu ve toplam pazar hacmi 98 milyon dolar civarında. Finansal teknoloji uzmanlarının tahmini ise yıl sonuna dek pazarın 104 milyona doğru yükseleceği yönünde.