Kripto Para

Araştırma: Dünyada Tether İşlem Hacminde Hangi Ülke İpi Göğüslüyor

arastirma-dunyada-tether-islem-hacminde-hangi-ulke-ipi-gogusluyor

Kripto para araştırma firması Diar’ın 3 Haziran’da yaptığı bir analize göre, Çin merkezli kripto para borsaları, dolar destekli stabil kripto para birimi Tether’ın USDT) işlem hacminin % 60’ına sahip.

Diar’ın raporuna göre, 2019 yılında Çin merkezli kripto para borsaları USDT işlem hacminde 10 milyar doların üzerinde bir paya sahip. Buna karşılık ABD’deki borsalar ise sadece 450 milyon dolarla sınırlı kalıyor. İşlem hacminin geriye kalan %31’lik kısmını ise dünyanın en büyük ve en köklü kripto para borsaları Binance ve Bitfinex oluşturuyor.

Ek olarak, analiz işlem hacminin yanıltıcı olmadığı sonucuna varıyor. Diar’ın bulgularına göre, Çin merkezli kripto para borsalarının Tether işlem hacmi hem küresel hem de yerli yatırımcıların katkılarıyla gerçekleşiyor yani kripto para balinalarının bir anlık aktivitelerini yansıymıyor.

Çok kısa bir süre önce Tether  USDT’nin EOS Blockchain’inde piyasaya sürüldüğünü açıklamıştı. Tether CEO’su Jean-Louis van der Velde, USDT’nin EOS Blockchain’ine dahil edilmesinin ağ çeşitliliği yarattığını belirtmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap