MEXC Borsası Hangi Ülkenin, Güvenilir mi?

2018 yılında kurulan MEXC Global, 70’den fazla ülkede 6 milyondan fazla üyeye hizmet veriyor


2018 yılında kurulan MEXC Global, 70’den fazla ülkede 6 milyondan fazla üyeye hizmet veriyor. MEXC Global Ltd.’nin CEO’su John Chen’dir ve şirketin merkezi Seyşeller’dedir. Ekibinin büyük bir kısmı Singapur’dadır. 

MEXC, 2018’den bu yana kripto pazarında önemli bir mesafe aldı. Özellikle 2019’da hızlı bir büyüme yaşadı. 10 dili destekleyen web platformu büyük çeşitliliğe sahip pazarlama ve operasyon biçimleri sunuyor. Hizmetlerini, spot, marj, kaldıraçlı ETF, sözleşmeli ticaret ve diğer işlem türlerini içerecek şekilde geniş tutuyor.

MEXC, İsviçre, Kanada, Estonya, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere 5 ülkede uyumluluk lisanslarına sahiptir. Ayrıca dünyanın pek çok ülkesinde aktif varlığını sürdürmeye devam ediyor. ABD merkezli MSB’den ve Estonya’nın mali düzenleyicisi MTR’den aldığı lisanslar sunduğu kripto para ve dijital cüzdan işlemlerini daha işlevsel hale getirmiştir. Singapur ve Kore gibi birden fazla ülkede bağımsız olarak barındırılan sunucuları vardır.

MEXC, dünyanın önde gelen altcoin borsası olmaya odaklanmaktadır. 374 işlem çiftine sahip olan borsa, 200’den fazla kripto varlığı desteklemektedir. MEXC borsası, saniyede 1,4 milyon işlem gerçekleştirilen bir motora sahiptir. Platformda 400.000 günlük aktif kullanıcı ve 1.000.000 en yüksek günlük aktif kullanıcı olmak üzere 7 milyon kayıtlı kullanıcı bulunmaktadır.

MEXC Borsası Güvenilir mi?

Bugüne kadar, MEXC platformunda herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmadı. Arkasındaki ekibin blok zinciri teknolojisinin öncüleri arasında yer aldığı bildiriliyor. Kurucu ekibin ana üyeleri Avrupa, Japonya ve Amerika’daki büyük şirketlerden geliyor. Görevlilerinin çoğu kamuoyu tarafından tanınan insanlardır. MXC teknik ekibi, platformun güvenliğini yüksek teknolojiye sahip bir güvenlik risk kontrol sistemiyle yönetmektedir. Ayrıca SlowMist, MEXC borsasına siber güvenlik denetimleri ve koruma hizmeti sağlıyor. Palmim ve Knownsec güvenlik şirketleri ise borsadaki varlıkları koruyor.

MXC borsasında, diğer kripto para borsalarındaki standart güvenlik uygulamalarına rastlanır. Bunlar kimlik avına karşı kullanılan bilindik önlemlerdir. Örneğin, oturum açarken e-posta adresine gönderilen bir onay kodunun girilmesi gerekir. Ayrıca, cep telefonu veya Google Authenticator ile 2 faktörlü kimlik doğrulama kullanılır. Borsa, dijital varlıkların büyük bir bölümünü çevrimdışı olarak tutuyor. MEXC borsası, kripto para birimi mevduatlarında yaklaşık 500 milyon dolar yönetiyor.

MEXC, profesyonel blockchain medya kuruluşları tarafından üst üste ödüller almıştır. Bybit’in, MEXC ile işbirliği yapması iki platforma da güç katmıştır.