Çin Bölgesel Yönetiminden Uyarı

Çin’in Macau bölgesi hazine yönetimi tarafından bölgede yaşayan vatandaşlarına yapılan uyarıda kripto paraların kullanımı ve kripto paralar üzerinden dolandırıcılık olaylarının artması riskine karşı adım ve önlemler alınması gerektiği belirtildi. Çin’in Macau bölgesi hazine yönetimi tarafından yapılan...


Çin’in Macau bölgesi hazine yönetimi tarafından bölgede yaşayan vatandaşlarına yapılan uyarıda kripto paraların kullanımı ve kripto paralar üzerinden dolandırıcılık olaylarının artması riskine karşı adım ve önlemler alınması gerektiği belirtildi. Çin’in Macau bölgesi hazine yönetimi tarafından yapılan açıklamada yönetimin bu konuda vatandaşlara uyarıda bulunması ise bölgede ”acaba” sorularını beraberinde getirdi.

Yönetimden yapılan açıklamada ”Medyadan görebildiğimiz kadarı ile bir Macau şirketi ICO yapmakta. Macau hazine müsteşarlığı olarak buradan vatandaşlarımıza bir kez daha seslenmek ve onları şunu hatırlatmak istiyoruz: Kripto paralar sanal ürünlerdir, finansal otoriteler için yasal araçlar değil. Kripto paralar kullanılarak geçtiğimiz dönemde birçok sahtekarlık, dolandırıclık ve diğer yasa dışı işler yapılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

ICO Açıklaması

Aynı zamanda ICO’lar ile ilgili olarak yapılan açıklamada ise ”Macau Hazine müsteşarlığı olarak bir kez daha hatırlatmak isteriz ki izin olmadan kripto para borsaları, uluslar arası para transferleri servisleri gibi kurumlara hizmet sağlayan kuruluşlar; finansal sistem ile ilgili yasaları çiğnemiş kabul edilir ve haklarında bu sebeple soruşturma başlatılır.” denildi.