Alexander De Croo: Bunu Destekliyoruz

Belçika Kalkınma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Alexander De Croo, Dünya Yemek Programı’na 2 milyon euro oranında Belçika hükümeti tarafından bağış yapıldığını açıkladı


Belçika Kalkınma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Alexander De Croo, Dünya Yemek Programı’na 2 milyon euro oranında Belçika hükümeti tarafından bağış yapıldığını açıkladı. Blockchain teknolojisi üzerinden geliştirilen bir sisteme yapılan bağış ile ilgili olarak Belçika Kalkınma Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Alexander De Croo tarafından açıklama yapıldı.

Croo  ”Bir kere şunu söylemek gerekir ki yenilikler bazen hayat kurtarır. Bu yıl dünya genelinde yaklaşık 128 milyon insan insan olmanın getirdiği temel haklara muhtaç kaldı. Bu, üç yıl önceki rakamın maalesef 3 katı. Bizim bu noktada yapmamız gereken yardımları daha efektif, adil ve şeffaf yapacak bir sistem bulmamız. Bu sayede gerekli yardımları insanlara çok daha kolay ulaştırabiliriz. Belçika olarak Dünya Yemek Programı’nın bu vizyonunu sonuna kadar destekliyoruz. Onlara, insanlığın bu kadar ihtiyaç duyduğu bir şeyi yenilikçi bir sistemle çözmeye çalıştıkları için büyük minnet duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Sürekli Gelişiyor

Blockchain teknolojisinin sürekli olarak son dönemde olumlu açıklamaları üzerine çekmeye başlaması, blockchain teknolojisine ilginin fazla olduğunu bir kez daha doğruluyor.