Kripto Para

Çin kripto para yasakları konusunda olumlu düşünceye sahip

Çin hükümeti kripto para yasakları konusunda fazlası ile olumlu düşünceler ile hareket ediyor. Dünyanın en büyük kripto para madencilik devi olan Bitmain’in mevcut kurulduğu ülke olması, 3 milyondan daha fazla insanın kripto para sahibi olması etkenleri dahi hükümeti kripto para yasakları konusunda geri adım atmasına imkan tanımıyor.

3 milyondan daha fazla kripto para sahibinin hakkının korunması ve kendi paraları ile yatırım yapmaları için hareket ettiklerini açık bir şekilde belli etmese bile yasaklar ile belli etmeye çalışan Çin hükümeti, bu yasakların amacının ne olduğu konusu, neden bu tür yasakların aşırı fazla uygulandığı konusunda halka bilgi vermiyor. Halk ise kripto paraların büyük bir kısmının kendileri için problem oluşturduğunu ve bu problemlerin etkisinin son derece fazla olduğunu belirterek, kripto para yasaklarının en kısa süre içerisinde kaldırılması gerektiğini belirtiyor.

Bitcoin almayı seviyorlar

Çin’de halkın büyük bir kısmının kripto para tercihi olarak Bitcoin’i aldıkları biliniyor. Bunun sebepleri arasında ise en fazla ilginin BTC’de olması gösterilirken, yatırımcılara göre en kazançlı kripto para birimi Bitcoin olarak biliniyor.

Yorum Yap