Bitcoin

The Knowledge Academy: Bitcoin kelimesinin anlamı bilinmiyor

The Knowledge Academy adlı şirketin yaptığı araştırmaya göre ABD halkının büyük bir kısmı Bitcoin kelimesinin ne anlama geldiğinden habersiz. Bitcoin kelimesinin anlamının araştırılması ve ortalama oranla kaç kişi tarafından biliniyor olduğunun saptanması için yapılan çalışma sonucuna göre halk büyük bir çoğunluk ile kripto paraların anlamını bilmiyor ve bu konuda en fazla ilgi görmeyi başarmış olan BTC’nin ne olduğu konusunda kesin ifade ile anlatım yapamıyor.

ABD’de yapılan bu araştırmanın sonuçları gösteriyor ki kripto paralar konusunda dünyanın en gelişmiş önemli verilerine sahip olan bu ülkede insanların kripto paralar ile son derece fazla ilgilenmediği ve kendi değerli para birimleri olan Amerikan Doları’na güvenlerinin sonsuz olduğunu doğruluyor.

Bilmediklerinden değil, ilgilenmediklerinden

ABD halkının büyük bir kısmı Bitcoin kelimesi hakkında bilgi sahibi iken, daha orta düzey kesimde oturan ve eğitim kalitesi daha düşük olan kimseler ise kripto paralar konusunda bilgi sahibi değil ve kelime anlamını dahi bilmeyen kişiler. Bunun arkasında olan bir diğer sebep ise kendi paralarına olan değer kaybetmeyen ABD Doları.

Yorum Yap