Kripto Para

Çin’de Bir Blockchain Araştırma Merkezi Daha Kuruldu

Çin’in en seçkin üniversitelerinden biri olan Fudan Üniversitesi, şubat ayında yayınlanan bir duyuruya göre bir Blockchain Araştırma Merkezi açtı.

Duyuruya göre Fudan Üniversitesi, Şangay Blockchain Mühendislik Teknolojisi Araştırma Merkezini, ülkenin önde gelen şirketlerinden Zhongan Sigorta Şirketi ve Zhongren Bilgi Teknolojisi Şirketi işbirlikleriyle kurdu.

Merkez, Blockchain teknolojisi ile ilgili temel araştırmalar yapacak, uygulamasını gösterecek ve yetenek eğitimi sağlayacaktır. Şangay Blockchain Mühendislik Teknolojisi Araştırma Merkezi’nin kurulması, Şangay’daki Blockchain endüstrisinin gelişimini ve büyümesini daha da teşvik edecek ve Şangay ekonomisinin gelişimini kolaylaştıracaktır.

Diğer Çin üniversiteleri de burs programlarına Blockchain’i eklediler. Ocak ayında, Ripple ile işbirliği içinde, Pekin’in Tsinghua Üniversitesi (THUIFR) Fintech Araştırma Enstitüsü, Blockchain Teknoloji Araştırma Burs Programını (BRSP) açıkladı. Programın bildirildiğine göre, 2019’da Çin’deki en iyi lisansüstü öğrencilerine global Blockchain yönetmeliklerini ve endüstri gelişimini incelemek için özel eğitim verilecek.

Bu ayın başlarında, Tsinghua Üniversitesi’ndeki Çin Fintech Araştırma Enstitüsü, Haziran 2018’de başlatılan ve Blockchain, kripto para birimleri ve dijital ödemelerde akademik araştırma, teknik gelişme ve inovasyonu destekleyen Ripple’in küresel Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi’ne (UBRI) katıldı.

Yorum Yap