Kripto Para

Çin’de daha sert kararlar yakın

Çin hükümetinin yakın gelecekte kripto paralara dair alabilecek olduğu kararlar ülkede endişe yarattı. Vatandaşlar, yasakların kendilerini son derece fazla etkileyebilecek olduğu düşüncesinde olduklarını ve bu yasakların daha fazla yatırımcıları etkileyebilecek kadar büyük olabilecek olduğu endişesi ile dikkatli kararlar alınması konusunda hükümeti uyardı.

Aktif olarak yayın yapan kripto para sitelerinden hükümete çağrıda bulunan bazı medya mensupları ise Bitcoin dahil tüm kripto paraların geleceğine dair alınacak olumsuz kararlarının ülke içerisinde gelecekte çok daha büyük ekonomik problemler yaşanmasına sebep olabilecek olduğunu düşündüklerini ve hükümeti bu yönde uyarmaya devam edecek olduklarının açıklamasında bulundu.

Kararlar alırken dikkatli olsunlar!

Çin hükümetinin kararlar vermeden önce bu alanda ilgili ve bilgisi ile tanınmış kişiler ile iletişime geçmesi, ülke içerisinde büyük yatırımcılara danışmasını öneren Çin medyası, olumsuz alınacak tüm kararlar ve yasakların sorumlusunun mevcut Çin hükümeti olacağını, aksi durumda kendilerinin kayıplarının kendi kararları ve sorumlulukları dahilinde olabilecek olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamalar Çin hükümetini durdurmaya yetecek mi? Sorusu ise meçhul.

Yorum Yap