Binance: Düşüşler Mevcut Olarak Hep Yaşanan Bir Durum

Binance CEO’su Zhao Chengpeng, açıklamasında kripto paraların düşüş yaşadığı bugünlerde rekor seviyede zarar edilmesi durumunun normal olduğunu ve düşüşlerin her zaman yaşandığını açıkladı


Binance CEO’su Zhao Chengpeng, açıklamasında kripto paraların düşüş yaşadığı bugünlerde rekor seviyede zarar edilmesi durumunun normal olduğunu ve düşüşlerin her zaman yaşandığını açıkladı. Kripto para piyasalarının düşüşe geçtiği bugünlerde Bitcoin fiyatının da 7.000 dolar seviyesinin altına kadar gerilemesinin normal olduğunu, ilerleyen haftalar ve aylarda bu durumun tersine dönebilecek olduğu uyarısında bulundu.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak tanınan ve günlük 2 milyar dolarlık işlem hacmine sahip olduğu belirtilen Binance’in elinde bulunan gücü ve aktif kullanıcı kaydı büyüklüğü ile rekor kırmakta.

Bitcoin Resmen Çakıldı

Fiyatların resmen çakılması sonucunda bazı yatırımcıların hareket göremediklerinden dolayı yatırım yapmayı durdurması da basına yansıyan gelişmelerden birisi oldu. Binance CEO’su Zhao Chengpeng’e göre Bitcoin fiyatları daha önce nasıl düştü ve sonrasında tekrar yükseldiyse tekrar yükselecek ve bu yükseliş sonrasında tekrar düşüş ve yükselişler yaşayabilecek.

Fiyatlardaki düşüşler son 2 ayın zirvesine çıkarken yatırımcı kişilerin asıl beklentisinin Aralık ayında olduğu şekilde Bitcoin fiyatının tekrar rekor kırması ve 20.000 dolar seviyesine çıkarak tarihi rekorlarını kırması yönünde. Yeni rekorların bu yıl içerisinde kırılıp kırılmayacak olduğu merak edilirken, analistlerin bir kısmına göre yeni rekorların kırılmasının önünde engel olmadığından dolayı bu yıl sonuna doğru yeni rekorları görebileceğiz.

  • Bitcoin 2 ayın en düşük seviyesinde
  • Düşüşler çok fazla ani olmakta
  • Diğer altkoinler ile ilgili olarak ise bu süreçte düşüşler yaşanmasının çok normal olduğu ve piyasanın kötü etkilendiği bilinir durumda.