Bitmex: Asla Gerçek Paranın Yerini Alamayacak

Kripto para borsası Bitcoin Mercantile Exchange (Bitmex) yöneticilerince onaylanan ve yayınlanan raporda Bitcoin veya benzeri kripto para birimlerinin hiçbir zaman gerçek paraların yerini almasının mümkünatı olmadığı açıklandı


Kripto para borsası Bitcoin Mercantile Exchange (Bitmex) yöneticilerince onaylanan ve yayınlanan raporda Bitcoin veya benzeri kripto para birimlerinin hiçbir zaman gerçek paraların yerini almasının mümkünatı olmadığı açıklandı. Kripto paraların mevcut olarak gerçek para birimlerine oranla çok daha farklı olduğunu ve normal yaşamda kullanılmasının işlemleri çok fazla geciktirdiğine değinen Bitmex yetkilileri, bu durumun ise en basitinden kullanımı zor olması dolayısı ile gerçek para birimi ile Bitcoin’in yarışamayacak olduğunu açıkladı.

Yayınlanan raporda gerçek para birimlerinin çok rahat kullanılabildiği ve çok rahatlıkla güvenli hale getirilebildiği, ama Bitcoin ve benzeri kripto para birimlerinin saklama ve güvenlik konusunda sürekli siber saldırı baskısı altında olduğu, bu durumun ise beraberinde ciddi problemler getirdiği açıklandı.

Yönetim Yok, Güven Az

Bitmex raporunu yorumlayan uzmanlar ise bu açıklamaların doğru olduğunu, kripto paraların gerçek para birimlerine oranla çok daha fazla geride ve nakit para şeklinde kullanılmasının imkansız olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamalarda sürekli olarak kripto paraların gelecekte kullanılabilecek olduğu iddia edilse bile ABD ve Avrupa Merkez Bankası bu durumu hissetmeleri durumunda hemen gerekli önlemleri alacak olduklarının mesajını vermiş ve Rusya tarafından da ”Bitcoin hiçbir şekilde para birimimize bir rakip değil olamaz” açıklaması yapılmıştı. Bugün dünyada trilyonlarca dolarlık para dolaşımda iken kripto para piyasasının toplam hacmi ise ortalama olarak bugün itibari ile 300 milyar dolar civarında ve aradaki fark akıl almaz seviyede fazla.