Cryptopia Hacker’ları Çaldıkları Kripto Paraları Binance’e Transfer Etti

Gündeme bomba gibi düşen Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Crytopia’nın hacklenmesinin arkasında ki isimler olan Cryptopia hackerlarının çaldıkları kripto paraları ne yaptıkları belli oldu.  Günlük yaklaşık 1 milyon dolar işlem hacmine sahip olan Yeni...


Gündeme bomba gibi düşen Yeni Zelanda merkezli kripto para borsası Crytopia’nın hacklenmesinin arkasında ki isimler olan Cryptopia hackerlarının çaldıkları kripto paraları ne yaptıkları belli oldu. 

Günlük yaklaşık 1 milyon dolar işlem hacmine sahip olan Yeni Zelanda merkezli Cryptopia hacklenmesi 2019 yılının ilk borsa hacklenmesi olarak tarihine geçmişti. Cryptopia çalışanları çok geçmeden hasar tespit çalışmalarına başlamış olsalar da Cryptopia hackerlarının çaldıkları kripto paraları nereye transfer ettikleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre Cryptopia hackerları çaldıklarının bir kısmını Binance borsasına transfer etti. 

Cryptopia’nın hacklenmesinin ardından Yeni Zelanda hükümeti de olaya dahil olmuş ve Yeni Zelanda polisi de soruşturma başlatmıştı. Yürütülen soruşturmanın tamamlanacağı güne kadar işlemlere kapatılan Cryptopia yetkilileri konuyla ilgili bir açıklama henüz yapmadı. 

Olayla ilgili olarak Yeni Zelanda polisi tarafından yapılan açıklamada, söz konusu saldırının ardından karmaşık bir soruşturma yürütüldüğünü ve hack saldırısına dair tüm olasılıkların göz önünde bulundurularak yürütüleceğini belirtti. Cryptopia saldırısının finansal boyutu hakkında henüz bir açıklama yapmayan ancak 3.6 Milyon Dolarlık kripto paranın çalındığının tahmin edildiğini açıklayan Yeni Zelanda polisi, soruşturmanın daha çok başında olduklarını belirtti. 

Bir diğer yandan yürütülen soruşturma ilk meyvelerini vermeye başladı. Yetkililer Cryptopia hırsızlarının çaldıkları kripto paraların bir kısmını Binance’e transfer ettiklerini tespit etti. Hackerların Binance haricinde Kucoin ve CoinExchange gibi borsalara da kripto para transferi gerçekleştirdikleri tespit edildi. 

Binance CEO’su Açıklama Yaptı!

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, “Cryptopia hırsızı ya da hırsızlarının Binance üzerinde ki hareketlerinin bir kısmını tespit edip fonların bir kısmını durdurabildik” açıklamasında bulundu.