David Drake: 2018 Sonunda 30.000 Dolar Olacak

LDJ Capital’ın kurucu üyesi David Drake, açıklamalarında 2018 yılının sonunda Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesine çıkacak olduğunu açıkladı


LDJ Capital’ın kurucu üyesi David Drake, açıklamalarında 2018 yılının sonunda Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesine çıkacak olduğunu açıkladı. Bitcoin ile ilgili cesur iddialar ortaya atan şirketler, kurucu üyeler ve ünlü isimler ortaya attıkları bu iddiaları tam olarak kanıtlayamazken, 2018 yılında Bitcoin‘de yaşanan soğuk havanın ise etkisini kısa süre içerisinde geride bırakacak olduğunu açıkladı.

Kripto paraların çok değerlenecek olduğunu iddia eden LDJ Capital’ın kurucu üyesi David Drake, bu konuda herhangi bir kanıt sunamadı ancak düşüncesinin ve iddiasının bu yönde olduğunu belirtti.

Hükümetler Krizi Tetikleyebilir

Bu tür açıklamalara bakılarak yatırım yapılmaması gerektiği kripto para dünyasının önemli isimlerinin dahi değindiği bir konu oluyor. Zira kripto paralar ile ilgili olarak hükümetler tarafından bugün Rusya’ya karşı yapıldığı gibi ortak bir açıklama ile birlikte kripto paraların yasaklanması an meselesi olabilecek olduğu gibi, kripto paralarla ilgili yapılacak olan olumlu açıklamaların tüm dengeleri değiştirme riski bulunuyor. Bunun ötesinde kripto paralara evini, arabasını ve tarlasını satarak girişen yatırımcıların gelecekte çok fazla kazanç sahibi olabilecekleri gibi tüm varlıklarını kaybetme riskini de göz önünde bulundurmaları gerekiyor.