Kripto Para

Dev Ortaklık Adımı : Hyundai ve IBM

IBM kripto para

Hyundai Commercial (Önde gelen Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai’nin finansal hizmetler yan kuruluşu) Blockchain  teknolojisini kullanarak iş modelini modernize etmek için Amerikan teknoloji devi IBM ile bir ortaklık duyurdu.

Ticari araçlar ve inşaat ekipmanları için kiralama ve finansal hizmetler sunan bir kurumsal finans şirketi olan Hyundai Commercial, IBM ile ortaklık kurdu. Hyundai ticari ağı için yeni bir tedarik zinciri finansman ekosistemi oluşturmak için açık kaynaklı Hyperledger Fabric Blockchain teknolojisini kullanma üzerine odaklanacaktır.

Program; otomobil satıcıları, distribütörler ve üreticileri içeren ağ kullanıcıları, Blockchain teknolojisi üzerinde tüm işlemlerin gerçek zamanlı, paylaşılabilen bir görünümüne erişebilmesini ve bu verilerin güvenli bir şekilde yönetilmesini ve verimli bir şekilde dağıtılmasını sağlayacak. Hyundai bu teknoloji ile birlikte manuel süreçleri otomatikleştirerek verimlilik kazanımları da sunmayı amaçlıyor.

Duyuru ayrıca, Hyundai finansal servisleri yan kuruluşu Hyundai Card’ın, müşteri hizmetleri için yapay zeka tabanlı bir chatbot oluşturmak ve makine öğrenme teknolojisini uygulamak için IBM ile ortaklık kuracağını içeriyor.

Yine duyuruya göre Hyundai, IBM finansal hizmetler, tedarik zinciri, hükümet, perakende, dijital haklar yönetimi, sağlık ve sigorta gibi hizmetleri kapsayan Blockchain tabanlı teknolojiyi geliştiriyor.

Şirketin son projesi, Kaliforniya eyaletindeki kuraklıkla mücadele etmek için Blockchain ve IoT kullanımının yanı sıra, İspanyol Bankası’nın Blockchain teknolojisinin kullanımını hızlandırmak için Avrupa’nın en büyük bankalarından Banco Santander ile 700 milyon dolarlık bir anlaşma içermektedir.

 

Yorum Yap