Dünyada 3.502 Adet Bitcoin ATM’si Var

Statista isimli şirketçe yapılan araştırmada dünya genelinde ne kadar Bitcoin ATM’si olduğu ortaya çıktı


Statista isimli şirketçe yapılan araştırmada dünya genelinde ne kadar Bitcoin ATM’si olduğu ortaya çıktı. Gelişen teknoloji ile birlikte daha fazla insanın kripto paralara ilgi duyar hale gelmesi ve daha fazla kripto paralar ile ilgili yayınlanan reklamlar sayesinde Bitcoin her gün olduğundan daha fazla ilgi görmeye ve daha fazla insanın yatırım yapmaya başladığı araç oldu.

Kripto para ATM’leri ise bu yıl içerisinde Afrika, Avrupa ve ABD‘de çok daha fazla yayın hale gelerek yüzlerce farklı kripto para ATM’si dünyanın çeşitli bölgelerine yerleştirildi.

ATM sayısı artıyor

Statista araştırması ise dünyada bugün itibari ile aktif olarak kurulu ve çalışan 3.502 adet kripto para ATM cihazı olduğunu ve bu cihazların aktif olarak kullanılabilir olan Bitcoin ATM’leri olduğunu gösterdi. Kripto para ATM’lerinin her yıl daha fazla farklı bölgelerde kurulması ve yerleştirilmesi beklenirken, yatırımcılar için de bu şekilde gelişme yaşanmasının olumlu bir sürece katkıda bulunabilecek olduğu tahmin ediliyor.

Statista araştırmasında tam 3.502 adet Bitcoin ATM’si cihazının olduğunu doğrulanmasına rağmen Türkiye’de tek bir tane Bitcoin ATM’si bulunmuyor.