Kripto Para

Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Tesisi Açıldı

Yazar: Coin Bilgi

Sektörün önde gelen şirketlerinden Blockstream dünyanın en büyük kripto para madencilik tesisini kurdu. Firma Perşembe günü yaptığı duyuruda ortak yerleşime sahip devasa bir Bitcoin (BTC) madencilik tesisi kurduğunu açıkladı.

8 Ağustos’ta şirketin internet sitesinde yayınlanan blog gönderisine göre Blockstream kurumsal müşteriler için devasa iki veri merkezi ve BetterHash protokolünü kullanan Blockstream Pool isimli madencilik havuzunu kullanıma sunacak. Blockstream bu hamlesiyle Bitcoin ağının merkezsizliğini arttırmayı hedefliyor.

İlgili haber: Binance’in iOS Uygulaması Neden Hala Yayınlanmadı: İşte Detaylar

Şirketin CEO’su Dr. Adam Back şirketin ilk madencilik tesisini Georgia eyaletinde kurdu. Önümüzdeki dönemlerde Kuzey Amerika bölgesi boyunca Blockstream’in madencilik tesislerinin sayısının artacağı tahmin ediliyor.

Blockstream Mining Center

Blockstream’den yapılan duyuruya göre yeni tesis müşterilerine saatte 300.000 kilowatt enerji sağlayacak. Söz konusu enerjiyle Bitmain’in AntMiner s17 Pro gibi üst düzey ASIC madencilik cihazlarından 100.000 tanesi çalıştırılabilir, bu inanılmaz. Bu madencilik ekipmanlarını çalıştırılması ise Bitcoin ağı için 6 milyon terahash’lik bir madencilik gücü anlamına gelecek.

Fidelity Madencilik Sektörüne Giriş Yapıyor

Blockstream  yeni madencilik tesisini duyurur duyurmaz müşterisi olmayı talep edenler arasında dünya devleri bulunuyor. Blockstream madencilik tesisinin ilk müşterileri Fidelity ve LinkedIn‘in kurucu ortağı Reid Hoffman olacak.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap