Dünyanın En Büyük Finans Grubu Şirketinden Önemli Bitcoin Araştırması

Tam 300 yıla yakın süredir 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren ve güvenilir finans grubu şirketlerinden birisi olan United Kingdom (İngiltere) merkezli Barclays şirketinin üst düzey araştırmacılarının uzun süre boyunca yaptıkları araştırmalar sonucunda kripto para yatırımcılarının 3...


Tam 300 yıla yakın süredir 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren ve güvenilir finans grubu şirketlerinden birisi olan United Kingdom (İngiltere) merkezli Barclays şirketinin üst düzey araştırmacılarının uzun süre boyunca yaptıkları araştırmalar sonucunda kripto para yatırımcılarının 3 farklı gruba ayrıldıkları açıklandı.

Tüm dünyada etkisini gösteren ve bugüne kadar milyarca dolarlık işlem hacmine sahip olan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin 3 farklı grup tarafından farklı şekilde görüldüğü ve hassas grubun her daim satışa daha fazla meyilli ve yükseliş ile düşüşleri çok daha sıkı bir şekilde takip eden grup olduğu açıklandı.

Enfekte Olanlar, Bağışık Olanlar!

Barclays araştırma, Bitcoin’e bağlı hassas grubun ardından enfekte olan grubun geldiğini ve bu grupta olan yatırımcıların ise genel olarak hassas gruba oranla daha az endişe içerisinde olduklarını ve yatırımlarını mevcut duruma göre yükselttiklerini açıkladı. Bağışık olanların ise sürekli olarak yatırımlar yaptığı ve düşüş,yükseliş dengesinden en az etkilenen üst düzey yatırımcılar olduğu bilgisi paylaşıldı. Barclays finans grubunun araştırmalarının devam edecek olduğu tahmin ediliyor.