Kripto Para

Dünyanın Gözü Kripto Paralarda: Haftanın Önemli Gelişmeleri

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Kripto paralar popülerleştikçe dev şirketler Blockchain ve kripto paraları daha iyi anlamak için çalışmalar yürütüyor. Hatta bazıları kendi projelerini dahi geliştirmeye başladı. Öyle ki sosyal medya devi Facebook geride bıraktığımız Haziran ayında “Libra” adlı kripto para birimini piyasaya süreceğini duyurdu.

İlgili Haber: SON DAKİKA GELİŞMESİ: Çin’in Dijital Parası Resmen Duyuruldu, İşte Detaylar!

Her ne kadar Libra dünyanın dört bir yanındaki finansal otoritelerin tepkisiyle karşı karşıya kalsa da Facebook’un bu hamlesi oldukça önemli. Hatta Facebook’un ardından perakende devi Walmart’ın da kendi kripto para birimini çıkarmak için çalışmalara başladığını duyurmuştuk.

Dünyanın Gözü Kripto Paralarda

İngiltere’de Birleşik Krallık Finansal Yürütme Kurumu (FCA) geride bıraktığımz haftalarda kripto paralara ilişkin son düzenleme planlarını açıklamıştı. FCA, kripto paraları üç sınıfa ayırmış ve yaptırım uyuglanacak ve uygulanmayacak kripto paraları tanımlamıştı. FCA cephesinden gelen açıklamada yaptırım uygulanmayacak kripto paraların dahi kara para aklamaya karşı yasalara tabi olacağını açıklamıştı.

Trump’tan Bitcoin Tepkisi

Bazı otoriteler de geleneksel finansal sistemi tehdit ettiği için kripto paralara tepki gösteriyor. Örneğin ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz ay Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin hayranı olmadığını açıklamıştı. ABD’nin yanı sıra İngiltere ve Hindistan’dan Maliye Bakanlıklarından da kripto paraların yasaklanmasına ilişkin tavsiyeler geliyor.

 Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap