Altcoin Kripto Para

Son Dakika: Ertelenen Constantinople Güncellemesinin Ardından Ethereum’da Neler Oluyor?

kripto para

Ethereum platformunun beklediği Constantinople hard forkunun bir kez daha ertelenmesi Ethereum ürünlerinde kayıplara neden oldu. İşte ertelenen Constantinople hard forku sonrasında Ethereum’da son durum!

Aralarında Parity ve Go Ethereum’un da bulunda pek çok ETH tabanlı yazılım hizmeti sunan şirketler Constantinople hard forkunun ertelenmesinin ardından kendi güncellemelerini yayınlayarak oluşan karmaşık durumda baş etmeye başlıyorlar. 

Ethereum’da uzun süredir beklenen Constantinople güncellemesinin bir kez daha güvenlik açığı nedeniyle ertelenmesinin ardından, Ethereum’dan daha net bir açıklama bekleyen Erhereum tabanlı yazılım şirketleri, güncellemenin gerçekleşmesi için kontra güncelleme yayınladı. Geth ve Party bazı kullanıcılarının daha önceden sistemlerini güncellediğini ve bu durumda mağduriyet yaşamamaları için büyük çaba harcadıklarını açıkladı. 

Ethereum Takım Lideri Açıklama Yaptı!

Ertelenen Ethereum güncellemesi hakkında açıklama yapan Ethereum takım lideri Peter Szilagyi, şu anda üç ayrı güncellemenin olduğunu ve kullanıcıların bu üç güncellemeden birisini seçerek yollarına devam edebileceğini söyledi.

Güncellemenin güvenlik gerekçesiyle ertelenmesinin ardından açıklama yapan Parity Technologies Güvenlik Başkanı Kirill Pimenov, güncellenmiş versiyonun kullanılmasında bir sakınca görmediklerini belirtti.

Ethereum geliştirici ekibinin önemli kişilerinden birisi olan Hudson Jameson’da yaşanan Ethereum güncelleme krizinin ardından açıklama yaptı ve herhangi bir note işletmeyen ya da ETH ağında bir işlem yapmayan kişilerin yeni bir şeyler yapmasına gerek olmadığını belirtti. Son olarak bu yazının yazıldığı esnada 1 ETH 123.99 dolar seviyesinden alıcısını bekliyor. 

Yorum Yap