Eski Savcı: Bitcoin’in Cezai Niteliği Yok

Eski federal savcı Kathryn Haun, Bitcoin ve Blockchain teknolojisi ile ilgili yaptığı açıklamalarında Bitcoin’in cezai niteliği olmadığını ancak Blockchain teknolojisinin bazı suç soruşturmalarına konu olduğunu açıkladı. federal savcı Kathryn Haun, “Bitcoin teknolojisini kovuşturmanın mümkünatının olmadığını ben de biliyorum....


Eski federal savcı Kathryn Haun, Bitcoin ve Blockchain teknolojisi ile ilgili yaptığı açıklamalarında Bitcoin’in cezai niteliği olmadığını ancak Blockchain teknolojisinin bazı suç soruşturmalarına konu olduğunu açıkladı. federal savcı Kathryn Haun, “Bitcoin teknolojisini kovuşturmanın mümkünatının olmadığını ben de biliyorum. Bir; güvenilir değil, iki falan filan… Benim asıl vazifem Kripto Para’nın suç kapsamına giren durumlarını soruşturmak. Şunun tekrar altını çizmek istiyorum, Kripto para kullanıldığı veya kripto işlem yapıldığı için değil, kripto suçlar işlendiği için …” ifadelerini kullandı.

Açıklamaları Dikkat Çekiyor

Haun, “Bunlar, o zamanlar önemli  kamu araçlarıydı, çünkü bu ajanlar hala federal hükümet tarafından kullanılıyordu. İyi bilinmeyen bir şey, [o mahkum edilen] ajanlardan birinin Gizli Servis için kendinden menkul kripto para olmasıdır. Herhangi bir yasal süreci, hatta gizli bir hukuki süreci bile kullanırsak, araştırmamızın hedefinin keşfedileceği konusunda gerçekten gergindik. Kamuya açık araçlara sahip olmak çok yardımcı oldu. ” dedi. Bitcoin ve Blockchain teknolojisi ile ilgili ABD’de son dönemde araştırmalar sürerken, BTC’ye oranla Blockchain teknolojisine ilginin son dönemde çok fazla arttığı basına yansımıştı.