Kripto Para

Eski SEC Direktörü Uyardı: Binance’in Başı Fena Halde Derde Girebilir

eski-sec-direktoru-uyardi-binancein-basi-fena-halde-derde-girebilir

Eski SEC direktörü ve aynı zamanda siber güvenlik uzmanı John Reed Stark kripto para yatırımcılarını uyardı. Bitcoin’in sadece suçluların işini kolaylaştırmak için geliştirildiğini düşünen Stark’a göre dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar bu dijital tehlikeye karşı uyarılmalı.

SEC, IEO’ları Takibe Aldı

Stark ayrıca çok çarpıcı bir iddiada bulundu. Öyle ki Stark’ın açıklamalarına göre SEC çok yakın zamanda ICO benzeri  Initial Exchange Offerings (IEO) satışlarını durduracak. Stark, IEO’ların yasaklanmasının yanı sıra IEO’lar aracılığıyla fon toplayan girişimlerin de başının belaya gireceğini belirtti. IEO’lara son dönemde artan talep SEC’in gözünden kaçmadı. Stark ise bu token satışlarını kripto para borsalarının birer aldatmacası olarak tanımladı. 

IEO’lar kısa sürede zengin olmak isteyen yatırımcıları cezbetmek için fon kaçırmaya yönelik IPO’lara benziyor.

Dahası eski SEC direktörü Bitcoin’i bir dolandırıcıya benzetti ve yatırımcılara, paralarını dolandırıcılara kaptırmadan önce kripto paralardan uzaklaşmaları çağrısında bulundu. Stark, Bitcoin’in kara para aklama, terörizmin finansmanı, fidye yazılımı ve gasp gibi suçlara yardım etmekten başka faydası olmayan faaliyetlerde kullanıldığını belirtiyor. John Reed Stark ayrıca Bitcoin’in değerinin sıfıra gerileyeceğini düşünüyor:

İnsanlar bir gün uyanacak ve BTC yatırımlarının değerinin sıfıra indiğini görecekler.

Binance ve IEO’lar

Eski SEC komisyoneri John Reed Stark’ın açıklamaları akıllara son dönemdeki token satışlarıyla büyük bir ilgi toplayan Binance’i getirdi. Hatırlanacağı üzere Binance, Launchpad platformu üzerinden düzenlediği IEO’larla çok ciddi token satışları gerçekleştirmişti. Bu durum önümüzdeki günlerde Binance’in başının ağırmasına neden olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap