Ethereum ve Bitcoin Yükselişe Geçti

Ethereum ve Bitcoin Türkiye saati ile akşam saatlerine doğru yükselişe geçti


Ethereum ve Bitcoin Türkiye saati ile akşam saatlerine doğru yükselişe geçti. Yatırımcıların beklemediği bir anda yükselmeye başlayan kripto paralar bir anda göstergelerin yeşil olarak yanması ile yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Uzunca bir süredir yatırımcılar grafikleri sürekli ”kırmızı” yani düşüş yapar halde görmelerinden dolayı bugünlerde yükseliş olup olmayacak olduğunu merak eder hale gelmişti.

Ethereum fiyatının artışa geçmesi ile yatırım oranlarında ani artışlar yaşandı. Benzer şekilde Bitcoin fiyatının artış göstermesi ile yatırımcıların ellerinde bulunan nakitleri %5 oranında değer kazanan Bitcoin’e yatırmaya başladıkları piyasa hacmine yansıyan detaylardan oldu.

Yatırımcılar Yön Değiştirdi

Bir anda yön değiştiren birçok yatırımcı bilgisayar başında paralarının bir kısmı ile Bitcoin aldıklarını belirtti. Bazı yatırımcılar ise bu yükselişlerin henüz yeterli olmadığını ve daha fazla artış olana kadar herhangi bir yatırım yapmayı düşünmediklerini açıkladı. Sık sık tartışmalara konu olan Bitcoin ve altkoin tartışmalarının bugün itibari ile azalmasının arkasında ise fiyat yükselişi var.

Ethereum fiyatı 535 dolar seviyesine çıkarken, Bitcoin fiyatı ise 6.750 dolar seviyesine yakın seyrediyor. Yatırımların artması ve piyasaya olumlu teşviklerin gelmesi ile daha fazla artışlar olacağı öngörülürken, piyasa hacminde artış yaşanması, yatırımcıların olumlu bir hava yaratma isteğinin sonuç vermesi biraz zaman alabilir.