Reddit Bu Haberi Konuşuyor, Kapalı Çarşı’da Bitcoin Kabul Ediliyor

Dünyanın en büyük internet siteleri arasında bulunan Reddit isimli forum sitesi bugünlerde kripto para kategorisinde Türkiye’yi konuşuyor


Dünyanın en büyük internet siteleri arasında bulunan Reddit isimli forum sitesi bugünlerde kripto para kategorisinde Türkiye’yi konuşuyor. İstanbul Kapalı Çarşı‘da Bitcoin ile ödeme kabul eden dükkanı görüntüleyen bir kripto para yatırımcısının bu görüntüleri Reddit platformunda paylaşması sonrasında ”Türkiye’nin en tarihi yerlerinden birisi olan Kapalı Çarşı’da Bitcoin ile kabul eden bir dükkan var.” denildi.

Türkiye’de daha önce bugüne kadar kripto para ile ödeme kabul eden hiçbir dükkan olmadığı üzere İç Anadolu ve Güneydoğu bölgelerinde Bitcoin ile ödeme kabul eden en ufak bir dükkan maalesef bulunmuyor. Şimdilik sadece İstanbul ile geçerli kalacak olan bu hamle ise ilk değil.

Sadece Berber Kabul Ediyordu

Geçtiğimiz aylarda bir berberde kendisinin Bitcoin ile ödeme kabul ettiğini açıklamış ancak bununla ilgili Kapalı Çarşı’da bulunan dükkan kadar pek inandırıcı değil ve satış ürünlerine yönelik bir durum olmadığı için dikkat çekmemişti. Bugün itibari ile Türkiye’nin dünyanın en büyük internet sitelerinde kripto paralar bölümünde popüler olmasına katkı sağlayan bu dükkan sahibine Türk kripto para yatırımcılarının destek olması gerektiği çok açık iken, bu tür destekler sayesinde Bitcoin ile ödeme kabul eden yerlerin sayısında artışlar olacağını tahmin etmek pek uzak ihtimallerden değil.

Kripto paralar ile ilgili yapılacak olan araştırmalar, fiyat seviyelerinin yükselmesi sonucunda daha fazla ilginin artacak olduğu iddialarının gerçeğe dönüşecek olduğu söylenebilir.