Facebook, Google ve Twitter Kripto Paraları Yasaklayabilir

Facebook, Google ve Twitter ile ilgili ortaya atılan iddialar kripto para borsalarını vurabilir


Facebook, Google ve Twitter ile ilgili ortaya atılan iddialar kripto para borsalarını vurabilir. İddialara göre bir süreden beridir kripto paralar ile ilgili platformlar üzerinden yaşanan dolandırıcılık vakalarında yaşanan artış, kullanıcıların direkt olarak sosyal medya sitelerinde bu tür ekonomiye dayalı reklamları görmek istememesi gibi nedenler ile kripto paraların bu 3 site üzerinde tamamen engellenmesinin gündemde olduğu iddia ediliyor.

Sky News, isimli internet sitesinin iddiasına göre Twitter yazılım mühendisleri ve reklam ekibi ile birlikte gerekli düzenlemeleri uygulamaya koydu ve şuanda test ediyor. 2 hafta içerisinde Twitter tarafının kripto paralar ile ilgili reklamları engelleyecek olduğu iddia edilirken, ICO, kirpto para birimleri ve diğer her türlü kripto paraya dayalı reklamların engellenecek olduğu iddia edildi.

Binlerce Site Bulunuyor

Kripto para reklamları yayınlayan binlerce kullanıcı bulunduğu gibi, reklam yayınlayan site, kullanıcı ve şirketlerin bu konuda yasaklardan en fazla etkilenecek olan isimler olduğu belirtilmekte. Elbette gelecek dönemde yapılacak olan bu engellemelerin kaldırılması da gündeme gelebilecek olduğu gibi 3 platform tarafından da net olarak yasaklamalar ile ilgili açıklama yapılmış değil.