Jane Street Capital İsimli Şirket Hakkında Bitcoin İddiası

Dünyayı etkisi altına alan kripto paralar son dönemde fazlası ile dikkat çekiyor


Dünyayı etkisi altına alan kripto paralar son dönemde fazlası ile dikkat çekiyor. Tüm zamanların en fazla ilgi gören seviyeleri geçmişte kalmış olmasına rağmen, Bitcoin‘e ilginin hala dünya çapında en üst seviyelerde olduğu gerçeği değişmiyor. Türkiye, ABD, İngiltere ve diğer bazı ülkelerde gasp ve hırsızlık olaylarına dahi konu olmaya başlayan Bitcoin’in şimdilerde ise Jane Street Capital isimli borsa sitesi tarafından kullanılmaya başlandığı iddia edildi.

The New York Times isimli ABD’nin en ünlü gazetesinin iddiasına göre 56 binden daha fazla varlığın alım ve satışını yapan Jane Street Capital, bugünlerde Bitcoin alım ve satış işlemlerini başlatmış durumda.

Ticari Fırsat Olarak Görüldü

New York Times gazetesine göre Jane Street Capital isimli borsa şirketi tarafından Bitcoin ticari kar yapabilecek bir kripto para birimi olarak görüldü ve bunun hemen ardından alım ve satış işlemlerine başlandı. Kripto paraların bu denli ilgi çektiği son 1 yıldır en fazla parayı kazananların aracılar ve komisyoncular olduğu bilinmekte. Jane Street Capital şirketinden iddialar hakkında doğrulama veya yalanlama yapılmadı.