Kripto Para

FED Çıldırdı: Haftalar İçerisinde Bitcoin’in Piyasa Değerinin 3 Katını Piyasaya Sürecek

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

ABD merkez bankası, gelecek ayın ortalarına kadar ekonomiye en az 425 milyar dolar var olmayan para enjekte edeceğini açıkladı. 11 Aralık’ta yayınlanan raporda FED, yeni yıl boyunca kilit tarihlerde geri alma taahhüdü ile yapılan satış işlemlerini (repo) hızlandıracağını doğruladı.

New York Merkez Bankası Açık Piyasa İşlem Masası, 13 Aralık 2019 ile 14 Ocak 2020 tarihleri arasındaki aylık geri alım sözleşmesi (repo) işlemlerini açıkladı. FED bu hamlesiyle Bitcoin’in piyasa değerinin yaklaşık 3 katını yani yaklaşık 425 milyar dolarlık fonu haftalar içerisinde piyasaya sürecek. New York Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

En son FOMC yönergesine göre, Danışma, rezerv arzının yeterli kalmasını sağlamak ve politika uygulamalarını olumsuz yönde etkileyebilecek para piyasası baskıları riskini azaltmak için repo işlemleri yürütecektir.

Twitter’da Rhythm olarak bilinen Bitcoin savunucusu, FED’in 425 milyar dolarlık repo hamlesinin Bitcoin’in piyasa değerinin üç katından fazla olduğunu belirterek ironik bir şekilde “Her şey yolunda olsa gerek” paylaşımında bulundu.”.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap