Ford Araçtan Araca Kripto Para Transferi Yapacak

Ford tarafından alınan yeni patent ile birlikte otomobil dünyasında bir ilk yaşanacak


Ford tarafından alınan yeni patent ile birlikte otomobil dünyasında bir ilk yaşanacak. Türkiye dahil tüm dünyada otomobil satışları konusunda en başarılı markalar sıralamasında yerini alan marka, dünyaya otomobil satarken, yeni projelerden de geri kalmıyor. Benzer şekilde ABD’nin en fazla satan otomobillerini üreten Ford, şimdilerde görünen o ki kripto para transferini araçtan araca yapacak şekilde yapabilen uzaktan kontrol edilebilecek bir yazılım üzerinde çalışıyor.

Eğer ki Ford tarafından böyle bir proje başarılı olursa sürücülerin diğer araca kripto para transferi yapabilecek olduğu, bunun gelecekte HGS benzeri sistemler için dahi güncellenmesinin gündeme gelebilecek olduğu tahmin ediliyor.

Asıl Amacı Önüne Geçmek İçin

Ford tarafından başlatılan bu projenin asıl amacı ise bir aracın önüne geçmek isteyen ancak aracın önüne geçmek için karşı taraf ile iletişim kuramayan ABD’li sürücüler için geliştirilmiş durumda. Bir nevi karşı tarafın kendisinin önünden çekilerek hızlıca istediği yere varmasını sağlamasından dolayı teşekkür ödemesi olarak kripto para ile ödeme yapabilecek olan ABD’li sürücülerin bu özellikten kısa süre içerisinde yararlanabilecek oldukları düşünülüyor. Türkiye gibi ülkelerde ise bu sistemin işletilmeyecek olduğu şimdiden kesin.