Kripto Paralar Dünyada Yayılıyor

Kripto paralar dünyada sürekli olarak bir yükseliş trendi içerisinde ilerliyor


Kripto paralar dünyada sürekli olarak bir yükseliş trendi içerisinde ilerliyor. Tüm ülkeler kripto paraları hedef alarak kara para aklama ve vergi kaçırma gibi sorunlara sebep olabilecek olduğu gerekçesi ile derhal yeni yasalar çıkarılması gerektiğine dair adeta sözleşmişlercesine açıklama yapıyorlar.

Güney Kore benzer şekilde memurlarına kripto paralar ile yakından uzaktan ilgili olması durumunda çok sert disiplin cezaları verecek olduklarını belirtirken, Kuzey Kore ise Bitcoin stoklarını arttırmaya devam ediyor. ABD tarafında ise durum benzer şekilde, kripto paralara ilgi gösteren ABD’lilerin sayısı gün geçtikçe daha fazla artıyor.

Dünyanın Sadece %5 Kısmı Kripto Paralardan Haberdar

Ne kadar fazla bilinmeye başlamasına rağmen kripto paralar ile ilgili bilgisi olan insan oranı dünyada sadece %5 oranında kalmış durumda. Bununla ilgili olarak yabancı araştırmacılar ve şirketler tarafından yapılan araştırmalarda bu durum belgelere dahi yansımış durumda. 2018 yılı itibari ile bu oranın %8’e yükselmesi beklenirken, henüz daha tam olarak kripto paralara çok büyük ilgi var, kripto paralar olmadan olmaz demek asla geçerli olmayacaktır.