Fransa Maliye Bakanı: BTC Kara Para Aklama İçin Kullanılabilir

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, G20 toplantısında Almanya ile birlikte diğer üye ülkelere kripto paraların konuşulması adına sürekli olarak baskı yapmış ve G20 toplantısında kripto paralara geniş bir oturum ayrılmıştı


Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, G20 toplantısında Almanya ile birlikte diğer üye ülkelere kripto paraların konuşulması adına sürekli olarak baskı yapmış ve G20 toplantısında kripto paralara geniş bir oturum ayrılmıştı. Şimdilerde ise Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire tarafından bugün yapılan açıklamaya göre kripto paralar ile ilgili düzenlemeler yapılması gerektiği, eğer ki düzenleme yapılır ise kara para aklama ve vergi kaçırma sorunlarının engellenebilecek olduğu açıklamasında bulunuldu.

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, gelecek dönemde Merkez bankaları tarafından kendi ülkelerine ait kendi istedikleri birim ve oranda kripto para çıkarabilecek olduklarını, ancak bunun için şimdiden bazı önlemlerin alınmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

Yasal Düzenleme Şart

Yasal düzenlemelerin mutlaka yapılması gerektiğine değinen Maire, bu konuda eğer ki yasal düzenlemeler yapılmaz ise kripto paraların gerçek ve iyi yüzünün kötü yüzünün fazla olabilecek olması dolayısı ile gölge düşürebilecek olduğunu açıkladı. ABD, Fransa ve Almanya ile birlikte birçok ülke kripto paralara yönelik olarak önlemler alırken, bazı ülkelerde ise düzenlemelerin son aşamasına gelinmiş durumda. AB üyesi ülkelerin kararları ortak alma isteklerinden dolayı kararlar zaman zaman geç alınabiliyor.