Gemini Borsası Hangi Ülkenin, Güvenilir Mi?

2015 yılında Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan Gemini platformu New York merkezlidir

Gemini-Borsası-nedir-temel-rehber-coin-bilgi

2015 yılında Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan Gemini platformu New York merkezlidir. 2016 yılında lisans alan dünyadaki ilk Ethereum takas sitesidir. Borsa, 60’tan fazla ülkede yasal olarak faaliyet göstermektedir. Seçici bir borsa olduğu için sınırlı sayıda kripto para birimi mevcuttur. Rakibi olan borsalar daha fazla itibari para birimi sunarlar ve daha esnek güvenlik kurallarına sahiptir. Gemini Borsası başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere 48 kripto para birimini destekler.

Herhangi bir ticaret becerisine gerek duymadan Gemini platformunda her işlem kolayca yapılabilir. Ancak müşteri desteği yalnızca e-posta yoluyla sunulur.

En yüksek günlük işlem hacmine sahip olmasa da itibarlı bir platformdur. Büyük hacimli ve tek seferlik alımlarda Gemini borsası tercih edilebilir. Yeni başlayanların da ticaret yapmasını sağlamak için platformun alternatif iki tür hesabı vardır. Onu diğer kripto borsalarından farklı kılan özelliği tüm USD mevduatları, müşterilerin yararına FDIC sigortalı bankalarda tutmasıdır. Gemini, SOC 1 Tip 1 ve Tip 2 ile SOC 2 Tip 1 ve Tip 2 sınavlarını geçerek ISO 27001 sertifikası almıştır. WebAuthn ile entegrasyon sonucu hesaplar donanım güvenlik anahtarlarıyla güvenceye alınmaktadır.

Gemini Borsası Güvenilir Mi?

Gemini, yeni kayıtta için hem fotoğraflı kimlik hem de adres kanıtı ister. Hesabın doğrulanması bir ile üç gün sürer. Hesabın daha iyi korunmasına izin vermek için çift kimlik doğrulama sistemi (2FA) sunar. iki faktörlü kimlik doğrulama genelde, oturum açmak veya para çekmek için kullanılır. Gemini, dijital varlıkları depolamak için New York Eyaleti tarafından lisanslanmıştır. Yüksek güvenilirlik standardını pekiştirmek için önemli bir hamle yapmıştır. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYSDFS) ve New York Bankacılık Kanunu tarafından belirlenen sermaye rezervi gereksinimlerine, siber güvenlik gereksinimlerine ve bankacılık uyumluluk standartlarına tabi olmuştur.

Tam lisanslı olması Gemini için önemli bir güven unsurudur. Borsanın tamamen düzenlenmiş olması hem kurumsal hem de bireysel müşteriler için Gemini’yi cazip hale getirir.  Diğer borsalar gibi fonların büyük bölümünü çevrimdışı tutar. Çevrimdışı cüzdanlar siber saldırılara karşı gelişmiş koruma sağlar. Ancak bu özellik borsanın hacklenmeye karşı güvenli olduğu anlamına gelmez. Fonlar hırsızlığa karşı sigorta kapsamındadır. Bu özellik ise, dijital varlık hırsızlığına ve korsanlığa karşı korunduğunuz anlamına gelir.