Goldman Sachs: Bitcoin 6000 Doların Altına Düşebilir

Goldman Sachs ekibi tarafından yapılan açıklamada Bitcoin yatırımcılarının kısa vadeli yatırımlarında dikkatli olmaları gerektiği önerisinde bulundu. Goldman Sachs ekibi, Bitcoin fiyatının son dönemde oldukça fazla kırılgan olduğunu ve bu kırılganlığın sonucunda 11.000 dolar seviyesinin üzerine kadar...


Goldman Sachs ekibi tarafından yapılan açıklamada Bitcoin yatırımcılarının kısa vadeli yatırımlarında dikkatli olmaları gerektiği önerisinde bulundu. Goldman Sachs ekibi, Bitcoin fiyatının son dönemde oldukça fazla kırılgan olduğunu ve bu kırılganlığın sonucunda 11.000 dolar seviyesinin üzerine kadar çıkan BTC’nin bu dönemde 6000 dolar civarına kadar gerileyebilecek olduğu tahmininde bulundu.

Goldman Sachs Jafari ekibi tarafından Pazar günü yapılan bu açıklamada yatırımcıların mutlaka dikkatli olması gerektiğini, bu konuda mutlaka yatırım yapanların dikkatli olması uyarısında bulundu. Jafari ve ekibi, ”kripto paralar kısa sürede 6000 dolar seviyesinin altına gerileyebilir” dedi.

Ethereum, Ripple ve Diğer Altcoinler Riskli

Goldman Sachs’tan Jafari ve ekibi, Bitcoin dışında Ethereum, Litecoin, Ripple ve diğer altcoinlerin Bitcoin ile beraberinde düşüş yaşamasının an meselesi olduğunu açıkladı. Kripto paraların son dönemde sık sık düşüş yaşamaya başlaması ve 8500 dolar ve civarında bir seviyeye düşmesinin yatırımcıları zaten endişelendirdiği bir gerçekti. Bazı yatırımcıların dün yaşanan yükselişin ardından yatırımlarını arttırdıkları, ancak bugün bir nebze gerileme olmasından dolayı hala daha bazı yatırımcıların endişeli durumunun devam ettiği görülmekte.