Kripto Para

Google Skandal Hamlelerine Devam Ediyor: Popüler Kripto Para Uygulaması Playstore’dan Kaldırıldı

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Google, popüler Ethereum (ETH) cüzdanını ve merkezsiz uygulama (DApp) tarayıcısı Metamask’ın Android uygulamasını Playstore’dan kaldırdı. Bu olayın üzerine Twitter üzerinden bir takım açıklamalarda bulunan MetaMask ekibi, 26 Aralık’ta MetaMask’ın teknoloji devinin finansal hizmetler politikalarını ihlal ettiğini iddia iddiasıyla Google Playstore’dan kaldırıldığını açıkladı.

Açıklamada Metamask’ın, Google’ın, mobil cihazlarda kripto para madenciliğini yasaklayan hizmet politikaları nedeniyle  yasaklandığını belirtildi. . MetaMask ekibi, Google’ın MetaMask’ı uygulama mağazasından yasaklama kararına itiraz etmeye çalışt ancak Google’ın temyiz başvurusunu da ivedilikle reddetti.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Google’a ait video paylaşım devi YouTube’da da benzer bir kriz yaşanmıştı. YouTube kripto paralarla ilgili çeşitli içerik oluşturucuların hesaplarından videoları kaldırmaya başlamıştı. Ancak bugün YouTube temsilcileri, kaldırma işlemlerinin bir hata olduğunu kabul etti ve kaldırılan içeriklerin yeniden yükleneceğini açıkladı.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap