Google Yasakladı, Bitcoin 8716.2 Dolar Seviyesine Geriledi

Google’ın bugün yaptığı açıklama ile birlikte Google Adsense üzerinde bundan sonra kripto para reklamlarının gösterilmeyecek olduğu açıklanmış ve kripto paralar ile ilgili reklamlara yer vermeyeceklerini açıklamışlardı


Google’ın bugün yaptığı açıklama ile birlikte Google Adsense üzerinde bundan sonra kripto para reklamlarının gösterilmeyecek olduğu açıklanmış ve kripto paralar ile ilgili reklamlara yer vermeyeceklerini açıklamışlardı. Bunun ardından Bitcoin’de yükseliş devam ederken, bugün akşam saatlerine doğru 8716.2 dolar seviyesine geriledi.

Olağanüstü düşüş ile birlikte yatırımcıların kripto para yatırımlarını çekmeye başladıkları, ancak bazı yatırımcıların ise Google tarafından yasak getirilmesine rağmen bu düşüşün anlık olarak yaşanan bir düşüş olduğunu yabancı platformlar üzerinden ifade ettikleri görüldü. Bazı yatırımcıların ise kripto para reklamlarının engellenmesinin Google açısından bir sorun yaratmadığı gibi kendileri açısından da sorun yaratmasının beklenmediği belirtildi.

Yasaklar Geliyor, Bitcoin Yükseliyor

Daha önce Güney Kore tarafından memurlar adına getirilen kripto para yasaklarının ardından düşüş yaşanmış ancak 2 gün sonrasında Bitcoin tekrar normal seviyesine geri dönmüştü. Yatırımcıların bu tür durumlarda paralarını çekmemeleri, aksine yatırımlarından endişe ederek para yatırmaya korkmamalarını öneren dev yatırımcılar, gelecekte Bitcoin’in çok daha yüksek ve olağanüstü seviyeye ulaşacak olduğunu tahmin ediyor.