Winklevoss Kardeşler Yeni Proje Başlattı

Winklevoss kardeşler, sadece ABD’yi kapsayacak şekilde kripto paraların denetlenmesi adına yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı


Winklevoss kardeşler, sadece ABD’yi kapsayacak şekilde kripto paraların denetlenmesi adına yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı. ABD’nin son dönemde oldukça fazla kripto paralara yönelik düzenleme, yasaklar ve yeni kanunlar üzerinde çalıştığı haberlerinin üzerine Winklevoss kardeşlerin bu projesinin Washington yönetimi tarafından da destek görebilecek olduğu düşünülüyor.

ABD’de geçerli olacak olan yeni düzenleme ve denetleme projesinin kar amacı gütmeyecek olduğu ve tamamen bağımsız bir şekilde yayın hayatına geçirilmesinin beklendiği iddia ediliyor. Winklevoss kardeşlerin bu konu ile ilgili olarak basında yer alan pek fazla açıklaması ise bulunmuyor.

Tüm Dünyaya Örnek Oluyorlar

1.1 milyar dolar civarında Bitcoin serveti bulunan kardeşlerin, bu servetlerini çok iyi değerlendirdikleri ve birbirlerinden ayrılmamaları dikkat çeken bir detay. Facebook ile ilgili açtıkları davadan gelen parayı kripto paralara yatıran Winklevoss kardeşlerin bu kadar fazla değer kazanan Bitcoin sonucunda milyarder olmalarının arkasında yatan neden ise çok süre önce Bitcoin çok düşük iken yatırım yapmaları gösteriliyor. Yeni projenin gelecek günlerde detaylarının açıklanması beklenmekte.