Güney Afrika Merkez Bankası Kripto Para İçin Atılım Yapacak

Güney Afrika Merkez Bankası, son dönemde iyiden iyiye daha fazla ilgi gören ve daha fazla popüler olmaya başlayan kripto paralar dolayısı ile yeni adımlar atmalarının artık zorunlu olduğunu ve Güney Afrika Merkez Bankası adı altında kendi...


Güney Afrika Merkez Bankası, son dönemde iyiden iyiye daha fazla ilgi gören ve daha fazla popüler olmaya başlayan kripto paralar dolayısı ile yeni adımlar atmalarının artık zorunlu olduğunu ve Güney Afrika Merkez Bankası adı altında kendi kendisini düzenleyen kripto para organizasyonu kurmaya karar verdiklerini açıkladı.

Güney Afrika Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada, “Kripto paraları acemi bir şekilde düzenlemek, büyümesini ve gelişmesini engellemek gibi olumsuz sonuçlar doğurabilir” ifadelerine ek olarak “Buna ek olarak, yasalar varolan ve hala gelişmekte olan teknolojinin temeline göre dosyalanırsa, bu yasa yürürlüğe girene kadar teknoloji çok ilerlemiş olabilir. Bunun sonucunda da yasa eski kalır ve en son teknolojiyle aynı seviyeye gelebilmesi için kendini derhal yenilemesi gerekir.” denildi.

Kripto Paralara İlgi Afrika’da Artış Gösterdi

Afrika ülkelerinde kripto paralara ilginin artış gösterdiği yönünde. Zira kripto paralar ile ilgili olarak yapılan araştırmalar ve aramaların en üst düzeye çıktığı belirtilirken, bazı uzmanlar ise kripto paraların Afrika’da daha fazla yaygın hale gelebilecek olduğunu, bunun sayesinde kripto paraların Güney Afrika’dan en azından Afrika bölgesinin merkezi haline gelebilecek olduğunu belirtiyor.