Güney Kore Medikal Turizminde Blockchain Rüzgarı

Yapılan iş birliği ile Güney Kore’de blockchain destekli bir platform başlatılarak medikal turizm güçlendirilmeye çalışılıyor. Özel sektör ve kamu iş birliğinde Güney Kore’nin metropol şehri Busan’da blockchain destekli bir medikal turizm platformu oluşturma niyetini açıkladı. Şu anda...

blockchain- guneykore

Yapılan iş birliği ile Güney Kore’de blockchain destekli bir platform başlatılarak medikal turizm güçlendirilmeye çalışılıyor. Özel sektör ve kamu iş birliğinde Güney Kore’nin metropol şehri Busan’da blockchain destekli bir medikal turizm platformu oluşturma niyetini açıkladı. Şu anda lansman için kesin tarih belirlenmedi.

Güney Kore yerel gazetesi Gyeongnam Ilbo’ya göre, bu yeni girişim Busan Bank tarafından yönetilecek. Nüfus bakımından ülkenin ikinci büyük şehri içinde bir platform kurmak istiyorlar. Grubun ana hedefi medikal turizm sektörünü güçlendirmek.

Konsorsiyumda Pusan ​​Ulusal Üniversite Hastanesi, Dong-A Üniversite Hastanesi, Gosin Üniversitesi Gospel Hastanesi, Samyuk Busan Hastanesi ve aracılı ödeme şirketi Knet Co. Ltd. gibi kuruluşlar yer alıyor.

Platform Üzerinden Sunulan Bankacılık Hizmetleri

Anlaşma, yerel şirketlerin özellikle ‘Bölgesel Mobil Medikal Turizm Platformu’ adı verilen bir akıllı telefon mobil uygulaması başlatmak için Busan Bank ile güçlerini birleştireceğini belirtiyor.

Bankacılık kurumu, özellikle tıbbi cerrahi ve diğer kozmetik prosedürler arayanlar olmak üzere tüm tıbbi turizme dayalı işlemleri blockchain destekli uygulama yoluyla kanalize etmeyi amaçlıyor. Bunu döviz bozdurma ve hesap açma hizmetleri sunarak yapmak istiyorlar. Platform aynı zamanda hastaları Busan içindeki sağlık kurumlarıyla da ilişkilendirecek.

Amaç: Güney Kore’nin Asya Genelinde Medikal Turizmini Artırmak

Busan Bank’ın yöneticisi Bin Dae-in yerel basına şunları söyledi:

“Busan Bank, Busan’ı Güney Kore’nin en iyi medikal turizm uzmanlık bölgesi yapmak için aktif olarak işbirliği yapacak. Yerel medikal turizm işini canlandırmada büyük rol oynayacağız.”

Medikal turizm endüstrisi, Asya kıtasında giderek daha popüler hale geliyor. Son zamanlarda, büyük bir Güney Koreli sigorta şirketi KB Insurance, müşterileri için blockchain özellikli bir mobil mesaj dağıtım sistemi uygulama planlarını açıkladı.Buna ek olarak, Güney Koreli traderların yakın gelecekte dijital yuan’ı ödeme yöntemi olarak kabul etmeye açık olduklarını bildirdi.