Kripto Para

Hangi İsim QuadrigaCX CEO’sunun Ölümüyle Yarım Milyon Dolar Kaybetti

Kripto paralar henüz emekleme evresinde bu nedenle sektördeki herkes bir şeyleri karanlık bir odada ilerlercesine deneyerek öğreniyor. Bitcoin’in 10. yılını kutladığımız 2019 yılı işte bu nedenle facialarla başladı. Yeni yıl Cryptopia‘nın hacklenmesi ve QuadrigaCX CEO’sunun ölümü sonucunda 145 milyon dolarlık kripto paranın kaybolmasıyla başladı.

Kanada’nın en büyük kripto para borsalarından QuadrigaCX‘in CEO’sunun ölümü sonrasında borsa faaliyetlerini durdurmuş ve kullanıcılar da fonlarına erişimi kaybetmişti.  QuadrigaCX’in CEO’sunun ölümüyle fonlarını kaybeden kişilerden biri de Bitorrent ve Walmart yazılım geliştiricisi Ton Zou oldu.

Tong Zou, hayatı boyunca biriktirdiği 435 bin doların  CEO’sunun ölümüyle birlikte ulaşılamaz olduğunu açıkladı. Tong Zou QuadrigaCX’daki kripto paralarla trade yapmadığını sadece gelir vergisinden kurtulmak için paralarını orada tuttuğunu açıkladı. Bitcoin’lerini geçtiğimiz yılın Ekim ayında ABD merkezli borsalardan QuadrigaCX’e gönderen Tong Zou yaklaşık 4 aydır ‘in çekim talebini işleme koymadığını belirtti.

QuadrigaCX’te aktif işlem yapmıyordum. Sadece vergilerden kaçmak için paramı Bitcoin olarak saklıyordum. Ancak Ekim ayında verdiğim çekim işlemi bir türlü onaylanmadı. Birçok kişi de benimle aynı durumdaydı. Hayatımdaki tüm birikimim buydu. Vancouver’da Airbnb ile kiraladığım bir evde kalıyorum. Birikimlerimi kurtaramazsam hayatımı yeniden kazanmak için her şeye baştan başlamam gerekecek.

Tong Zou, QuadrigaCX’in hack’lenmesi sonucunda kripto paralarını kaybeden 115 bin müşteriden biri. İddilara göre borsa, mağdurların fonlarını geri ödeyebilmek için görüşmelerini sürdürüyor. Ancak şahsi görüşüme göre hem maddi hem de manevi açıdan kripto para piyasasını yıpratacak yeni bir Mt. Gox vakası başlıyor.

Yorum Yap