Harvard Ekonomisti: Bitcoin 100 Dolar Olma Şansı Yüksek

Harvard Ekonomisti Kenneth Rogoff, açıklamaları ile kripto para dünyasını hareketlendirdi


Harvard Ekonomisti Kenneth Rogoff, açıklamaları ile kripto para dünyasını hareketlendirdi. Açıklamaları ile kripto para dünyasında önemle yere sahip olan Rogoff, gelecek 10 yıl sonrasında Bitcoin’de fiyat dengesinin 100.000 dolar olma ihtimalinin 100 dolar olmasından çok daha düşük olduğunu açıkladı.

Şu aşamada Bitcoin için geleceğin para birimi olarak görülemeyecek olduğuna değinerek sözlerine devam eden Rogoff, Bitcoin için ”temelde baktığımız zaman  BTC normal işlemlerde çok az kullanılıyor, en çok kara para aklama ve vergi kaçırma gibi işlemlerde sık sık kullanılıyor” ifadelerine yer verdi.

Hükümetleri Uyardı

Hükümetler tarafından kripto paralar ile ilgili derhal önlemler alınması ve arkasındaki teknolojinin bulunması uyarısında bulunan Rogoff, eğer ki ABD ve Çin tarafından önlemler alınır ancak başka ülkeler tarafından önlemler alınmazsa kara para aklama işlemlerinin önlem alınmayan ülke üzerinden devam edecek olduğunu belirtti. Kripto paralar ile ilgili son dönemde ABD, AB ve Çin‘de bazı önlemler alınırken, önüne geçebilecek hiçbir ülke ve teknolojinin olmadığı birçok kez belirtilmekte. Bitcoin ve diğer altcoinler gelecekte dünyada büyük rol oynayacak gibi görünüyor ancak ne olacağını şimdiden sadece öngörmek söz konusu olabiliyor.