Kamboçya Hükümeti Kendi Kripto Parasını Üretebilir

Bir süre önce kendi kripto parasını üreterek ABD’nin yaptırımlarını delecek olduğunu iddia eden ve bu konuda henüz daha başarılı olup olmadığı bilinmeyen Venezuela’nın izinden gitmeye karar veren Kamboçya hükümeti, yeni dönemde uluslararası kullanılabilecek kripto para projesi...


Bir süre önce kendi kripto parasını üreterek ABD’nin yaptırımlarını delecek olduğunu iddia eden ve bu konuda henüz daha başarılı olup olmadığı bilinmeyen Venezuela’nın izinden gitmeye karar veren Kamboçya hükümeti, yeni dönemde uluslararası kullanılabilecek kripto para projesi üzerinde çalıştıklarını adeta doğruladı.

7 Mart (yarın) tarihinde Kamboçya’da düzenlenecek olan ASEAN 2018 BlockChain zirvesinde yapılacak olduğu iddia edilen tanıtıma göre Kamboçya hem dijital olarak uluslararası kullanıma sahip olacak, hem VISA ödeme yöntemi gibi ödeme yöntemlerinin önüne geçecek olan ödeme yöntemini tanıtacak oldukları iddia edildi.

Çok Büyük Potansiyele Sahip Olacağı İddia Ediliyor

Eğer iddialar doğru çıkarsa ki Kamboçya hükümetinin üreteceği yeni para biriminin o kadar güçlü ve o kadar fazla potansiyele sahip olacağı iddia ediliyor ki tüm dünyanın en değerli para birimi olmasının gelecek yıllarda söz konusu olabileceği düşünülüyor. Elbette ABD’nin bu tür adımları yakından izlediği, Çin ve AB’nin olağanüstü değerli para birimlerinin zarar görmesini her alanda engelleyecek oldukları göz önüne alındığında Kamboçya hükümetinin ilerleyebileceği mesafenin şimdiden sınırlı olduğu söylenebilir.

[bitcointicker]