Altcoin Kripto Para Nedir & Nasıl

HedgeTrade Nedir? HEDG Nedir?

HedgeTrade Nedir? HEDG Nedir?

Sosyal yatırım platformu” olarak tanımlanan HedgeTrade’in CEO’su David Waslen‘dir. David Waslen, uygulama geliştirme uzmanı Peter Danihel ile ortaktır. Yukarıda söylediğimiz gibi bu platform kendisini bir sosyal yatırım platformu olarak tanımlamaktadır. Platform sayesinde kullanıcılar, bilgilerini ve yatırım tavsiyelerini platformdaki diğer kullanıcılarla paylaşma imkânı bulmaktadır. HedgeTrade platformunun para birimi olan Hedge Coin, Blockchain teknolojisi ile sosyal yatırım alanına yenilikler katmayı hedeflemektedir. Şimdi HedgeTrade platformunu daha yakından tanımak isterseniz sizler için hazırladığımız bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz

HedgeTrade Nedir? HEDG Kripto Para Birimi Nedir?

HedgeTrade’in manifestosuna göre platform, tüm kullanıcıların küresel standartlarda yatırımcı olarak hareket edebilmesi için tasarlanmıştır. HedgeTrade kullanıcıları, ister profesyonel bir yatırımcı ister yeni bir yatırımcı olsun, bu platformu kolayca kullanma özgürlüğüne sahiptir. Ayrıca platformda özel bir cihaz kullanmaya gerek yoktur. HedgeTrade’i herhangi bir cihazda kolayca kullanabilirsiniz.

Platformun bir diğer özelliği de piyasa bilgileri ve verilerinin gerçek zamanlı olarak paylaşılmasıdır. Bu sayede yatırımcılar fiyatlara ve bilgilere anında ulaşmaktadır. Bu özellik önemli bir avantaj çünkü kripto para piyasasında zaman kavramının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Kripto para piyasasındaki spekülasyonlar yanıltıcı olabilir. HedgeTrade bu spekülasyonlardan kaçınmak için başarılı bir yol geliştirmiş görünüyor. HedgeTrade, tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmediğine bağlı olarak kullanıcılar için bir ödül sistemi oluşturmuştur. Böylece platform içerisinde daha doğru tahminler paylaşılır. Bu özellik Akıllı Sözleşme ile gerçekleştirilmiştir.

HEDG belirteci, blockchain teknolojisinin yardımıyla sosyal ticaret devrimini destekleme sloganı altında lansmanı yapıldı. HedgeTrade (HEDG) tokenı geçen yıl birçok büyük kripto para biriminden daha iyi bir performans gösterdi. HEDG token, 2019 yılının Ocak ayının başlarında 0.14$ fiyatla kripto borsalarında listelendi ve ilk yılında yatırımcılardan büyük ilgi gördü.

HedgeTrade Nasıl Çalışır?

HedgeTrade, bir yandan planlar ve akıllı sözleşmeler, diğer yandan topluluk üyeleri arasındaki etkileşime dayalı olarak çalışır. Bu şekilde platform, tümü blockchain teknolojisinin yardımıyla mümkün kılınan teknolojik ve beşeri sermayenin birliğini sağlar.

HedgeTrade’de yatırımcılar tahminlerini Akıllı Sözleşme tabanlı Blueprint platformunda yayınlar. Kullanıcılar, yayınlanan bu tahminlere erişmek için ödeme yapar. Ödemeler, HedgeTrade platformunun tokenı olan HEDG token ile yapılır. Blockchain tabanlı Blueprint sisteminde yapılan tahminler doğruysa kullanıcılar ödüllendirilecek. Tahminlere para ödeyerek ulaşmak isteyen kullanıcılara, tahminin gerçekleşmemesi durumunda para iadesi yapılacaktır.

Buna göre, kullanıcılara yalnızca tahminleri doğru ise ödeme yapılır. Diğer kullanıcılar ödül kazanmak için aynı tahminleri yayınlayabilir.

HedgeTrade platformunun 2019’daki hızlı yükselişi, kripto sahnesinde pek çok kişiyi şaşırttı. Ağustos 2019 itibarıyla kripto para birimi HedgeTrade tokenı, merkeziyetsiz uygulamasının (dApp) tanıtımıyla desteklenen ilk 50 kripto arasında bulundu.

Aşağıdaki adımlar, platformun nasıl çalıştığını göstermektedir:

Adım 1: HEDG Tokenlarını Alın

Yatırımcılar ve kullanıcılar platformda Bitcoin ile token satın alırlar. Alternatif olarak, kullanıcılar tercih ettikleri bir borsadan da HEDG tokenleri edinebilirler.

Adım 2: HEDG Tokenlarını Stake Edin ve Blueprint Oluşturun

Yatırımcılar, HedgeTrade platformunda ticaret tahminlerini veya “Blueprint” i oluşturduklarında HEDG tokenlerini yatırırlar.

Adım 3: Kullanıcılar Blueprint’in  Kilidini Açar ve Kullanım Süresinin Dolmasını Bekler

Kullanıcılar, Blueprint’i HEDG ile satın alarak tahmin ayrıntılarının kilidini açabilir; daha sonra Oracle’ın Blueprint’i sona erme anında çözmesini bekleyeceklerdir.

Adım 4: Blueprint Sonuç

Blueprint doğruysa HEDG tokenları otomatik olarak tradera dağıtılır. Blueprint yanlışsa, tokenlar kullanıcıya iade edilir.

HedgeTrade Tarihçesi

HedgeTrade 17 Ekim 2018‘de piyasaya sürüldü ve tokenlerin her biri 0,02 dolara satıldığı sessiz bir ICO gerçekleştirdi. Projenin kurucuları veya ICO’nun özellikleri hakkında pek bir şey bilinmiyor. Ancak HEDG tokenı 2019’da şu ana kadar en hızlı hareket eden kripto paralardan biri haline geldi ve Temmuz 2019’a kadar 200 milyon dolarlık bir piyasa değerini aştı.

HedgeTrade’in Amacı Nedir?

Uygulama, kullanıcılara kripto para birimi ticaret analizleri, tahminleri ve bonus olarak eğitim içeriği sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Temel amacı, sosyal ticaret söz konusu olduğunda genellikle büyük bilgi boşluklarıyla ayrılan yeni başlayanlar ve deneyimli traderlar arasında köprü görevi görmektir. HedgeTrade ile, daha deneyimli kullanıcılara bilgilerini paylaşmalarına ve doğru bilgi sağlama sürecinde bazı HEDG tokenleri edinmelerine olanak tanıyan bir platform sağlanır.

Aynı zamanda, daha az deneyimli kullanıcılar, sözde taslaklar biçiminde paketlenmiş ve HedgeTrade akıllı sözleşmeleriyle daha da güvence altına alınan ticaret tahminlerini satın alabilirler . Zamanla, bu şekilde elde edilen bilgi, bu kullanıcıların, özellikle profesyonellere ve yeni başlayanlara HedgeTrade tarafından sağlanan piyasa araçlarının yardımıyla, profesyonel ticarete girmelerine izin vermektedir. Proje için token satışı, blok zinciri uygulamasıyla eşleştirilmiş finansal teknoloji ürünleri sunan Rublix şirketinin himayesinde 2018’in sonlarında gerçekleşti. Bu girişimin arkasındaki kilit personel arasında Dave Waslen (CEO, kurucu ortak), Peter Danihel (baş geliştirici, kurucu ortak) ve Frank Danihel (COO) bulunmaktadır.

Sonuç: HedgeTrade (HEDG)

Önümüzdeki birkaç yıl HEDG açısından çok önemli olacak gibi görünüyor. Çünkü bu token kesinlikle çok sayıda rakip alacağından bu sebeple birçok zorlukla yüzleşmek zorunda kalabilir. Dolayısıyla, performanslarını sınırda tutmak için hizmetlerini zamanla yükseltmeleri gerekiyor. Bu durumda, bu token oldukça iyi performans gösteriyor ve bundan sonraki yolculuklarını ise zaman gösterecek.

 

Yorum Yap