Hong Kong’daki Eylemler Kripto Para Piyasasını Da Vurdu: İşte Detaylar

Piyasadaki düşüş eğilimi, uluslararası ticari gerilimlerin ve Hong Kong´daki protestoların da ciddi etkisiyle devam ediyor

hong kong kripto trump

Piyasadaki düşüş eğilimi, uluslararası ticari gerilimlerin ve Hong Kong´daki protestoların da ciddi etkisiyle devam ediyor. Dün bu neticede Coinmarketcap’teki ilk 100 kripto paradan 77’si ani kırılmalar yaşadı.

Haziran ayında 13.800 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine bir adım daha yaklaşan Bitcoin, Temmuz ve Ağustos aylarında ise pek tatmin edici bir performans sergileyemedi. Bitcoin bu günün erken saatlerinde 10 bin dolar bandının altına geriledi.

Bitcoin 15 Bin Dolara Yükselecek

Ancak tüm bu yaşananlara rağmen Bitcoin’in bu savaştan güçlenerek çıkacağını düşünenler de yok değil. deVere Group CEO Nigel Green’e göre Yuan’daki değer kaybı Bitcoin’in güvenli liman görünümünü destekleyecek ve ortaya çıkan satın alma baskısının da etkisiyle 15 bin dolara yükselecek. deVere Group´un müşterilerine gönderdiği mektuptan bir kesit şu şekilde:

Küresel hisse senedi piyasaları, Washington ve Pekin arasındaki ticaret savaşının güçlenmesiyle Çin yuanındaki değer kaybına bağlı olarak düşerken, dünyanın en büyük kripto para Bitcoin %10 değer kazandı. Bu bir tesadüf değil, tam aksine, piyasadaki belirsizlik durumunda Bitcoin´in bir güvenli limana dönüştüğünü gösteriyor.

Green, dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki ticari gerilimin alevlenmesiyle Bitcoin ve benzeri varlıklara yönelen sermayede büyük bir artış yaşanacağının altını çizdi.

Bitcoin Fiyatı

Peki tüm bu olanlardan Bitcoin fiyatı nasıl etkilendi. Objektif olmak gerekirse Bitcoin ve diğer kripto paralar şu ana kadar ticaret savaşından pek de fayda görmüşe benzemiyor. Popüler kripto para son 24 saat içerisinde %6’ya yakın değer kaybederek 9.700 dolara geriledi.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!