Kripto Para

SON DAKİKA: Bitcoin’deki Tehlikeli Düşüşün Sebebi Belli Oldu, 3 Milyar Dolar Piyasaya Sürecekler!

Yazar: Coin Bilgi

İçindekiler

Çin polisinin yayınladığı bir rapora göre yatırımcıları 3 milyar dolar dolandıran  bir saadet zinciri çetesi elde ettiği kripto paraları piyasaya sürmeye başladı. Son dönemlerde oldukça adını duyduğumuz Plus Token adlı Çin merkezli saadet zinciri geride bıraktığımız Temmuz ayında yatırımcılarından topladığı 3 milyar dolar değere sahip kripto paralarla ortadan kaybolmuştu.

Plus Token

Ülkemizde de benzerlerine son dönemde sıklıkla rastlanan Plus Token adlı saadet zinciri 2019 yılında 10 milyon kullanıcı sayısını ulaşmayı hedeflediklerini duyurmuş daha sonrasında ise Haziran ayında 3 milyon kullanıcıya ulaştıklarını açıklamıştı.

Plus Token adlı saadet zinciri çetesine yönelik soruşturma başlatan Çin polisi çeteyle bağlantılı olduğu düşünülen birkaç kişiyi tutuklamyı başardı. Güvenlik güçlerince gözaltına alınan ponzi çetesi, yatırımcılardan çaldıkları kripto paraları piyasaya sürmeye başladıklarını itiraf etti.

Söz konusu iddiayı ortaya atan Primitive Ventures’ın kurucu ortaklarından Dovey Wan, Plus Token cüzdanlarını analiz edildiğini ve geride bıraktığımız Temmuz ayının başlarında Huobi ile Bittrex borsalarına 1.000’er BTC gönderildiğini tespit ettiklerini açıkladı.

Dovey Wan’a göre Plus Token’ın çaldığı kripto paralar içerisinde 68 bin, 95 bin ve 37 bin BTC barındıran çeşitli cüzdanlarda tutuluyor. Wan’ın Twitter paylaşımı şu şekilde:

Dowey Wan çetenin elde ettikleri 3 milyar dolarlık kripto paraları küçük parçalara bölerek piyasaya sürdüğünü belirtti ve bu satışları durdurmak için borsaların yanı sıra OTC platformlarına yardım çağrısı yaptı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap