Kripto Para

İDDİA: Wall Street Bakkt’ı Kullanarak Bitcoin’i Yok Edecek!

PrimeXBT

Popüler bir YouTuber, Wall Street’in Bakkt’ı ve fiziksel teslimli Bitcoin Vadeli İşlemlerini Bitcoin’e ve tüm kripto para piyasasına saldırmak için başlattığını iddia etti.

Chico Crypto adıyla tanınan ünlü YouTuber, 60.000’in üzerinde abonesiyle paylaştığı videoda Bakkt’ın tüm kripto para birimi piyasasını yok etmek için tasarlandığını kanıtlamaya çalıştı. “Bakkt Bitcoin İçin Kötü Olacak! Wall Street’in Planı Açığa Çıkıyor” başlıklı videosunda Chico Crypto, Bakkt vadeli işlem borsası ile depolama hizmeti arasındaki bazı benzerliklere dikkat çekti.

Chico, son zamanlarda artan hacminden dolayı Bakkt’ı dikkatlice araştırdığını belirtti. Bakkt’ın hacminin doruğa çıkmaya başlamasından bu yana, diğer Bitcoin Vadeli İşlemlerinin düşüşe geçtiğini kaydetti.

FED Araştırmasına Dikkat Çekti

Chico ayrıca San Francisco Fed Reserve Bank tarafından yapılan bir araştırmaya dikakt çekti.  Söz konusu araştırmada 20 bin dolarlık zirvesinden itibaren Bitcoin’deki fiyat çöküşünün ardında vadeli işlemler sözleşmeleri ve benzeri ürünlerin piyasaya sürülmesi olduğu belirtiliyor.

Araştırma şu sonuca varıyor: Vadeli işlemlerin işleme konulmasından ardından gelen hızlı fiyat artışları ve sonrasındaki fiyat düşüşleri tesadüf gibi görünmüyor. Aksine, genellikle bir varlığın değeri vadeli işlem piyasalarındaki alım satım davranışlarıyla tutarlıdır.

“Bakkt Warehause’un Kararı Son Derece Garip”

Videoda, Chico Crypto, Bakkt Warehause’un lansmanıyla ilgili şüphelerini de dile getirdi. Chico Crypto’nun şüpheleri Bakkt’ın kurumsal depolama hizmeti Warehause için cüzdan adresini veya adreslerini paylaşmamasından kaynaklanıyor. Chico Crypto bu kararı son derece garip bulduğunu ifade etti. Bakkt’ın ve diğer sağlayıcıların Bitcoin Vadeli İşlemleri sayesinde hükümetin vadeli işlem fiyatlarını ABD Doları karşısında düşük seviyelerde tuttuğunu söyledi.

Ünlü Youtuber, Bakkt’ın ABD dolarını baskın tutarken Bitcoin’in büyümesine saldırmayı hedefleyen bir başka ürün olduğunu kaydetti.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap