IMF Önlemler Alınması Gerektiğini Açıkladı

Uluslararası Para Fonu (IMF) bünyesinde hazırlatılan özel rapora göre eğer ki kripto paralar ile ilgili gerekli ve yasal düzenlemelerin yapılmaması durumunda gelecekte büyük tehditler ülkeleri bekleyecek


Uluslararası Para Fonu (IMF) bünyesinde hazırlatılan özel rapora göre eğer ki kripto paralar ile ilgili gerekli ve yasal düzenlemelerin yapılmaması durumunda gelecekte büyük tehditler ülkeleri bekleyecek. ABD’nin asıl önlemleri alması gerektiğini belirten Uluslararası Para Fonu (IMF), bu konuda alınması gereken önlemlerin sadece ABD ile sınırlı olmaması gerektiğini ve tüm dünya ülkeleri tarafından derhal en kısa süre içerisinde kripto paralar ile ilgili yasal düzenlemeleri derhal devreye sokması uyarısında bulunuyor.

Kripto paralar hakkında olası tehditlerin neler olduğu konusunda pek fazla açıklama yapmayan IMF’nin bugün yayınladığı açıklama ise şu şekilde; “An itibari ile hangi kripto varlıkların gelecekte finansal altyapıyı oluşturacak elementlere dönüşeceğinin bilinmesi imkansız olmakta. Hatta bu kripto varlıkların 1990‘da yaşanan yükselişten sonra birçok teknoloji şirketinin yaptığı gibi gelecekte kaybolan bir teknolojik yenilik mi olacağı bilinmemekte. Gelecekte anlamlı ve uzun ömürlü birer finansal faaliyete dönüşmelerinden önce kripto varlıkların öncelikle tüketicilerin ve finans kurumlarının güvenini ve desteğini kazanmalıdırlar.” olarak yayınlanmış durumda.

IMF Bitcoin Konusunu Takip Ediyor

IMF’nın başta Bitcoin olmak üzere tüm Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin konularını yakından takip ettiği bilinmekte. Bununla ilgili olarak önlemler almaya devam eden IMF’nın kendi bünyesinde aldığı ve alınması gereken önlemler hakkında özel olarak raporlar hazırladığı ve bu raporları ülkelerin hükümetleri ile zamanı geldiğinde paylaşacak olduğu tahmin ediliyor.